Komfort v centre Žiliny

Hotel Slovakia Žilina *** sa nachádza v srdci Žiliny. Ak sa ubytujete v našom hoteli, budete to mať len pár krokov priamo do historickej časti mesta, k nákupnému centru Aupark, ako aj k autobusovej a železničnej stanici.

Či už k nám zavítate z príležitosti dovolenky alebo služobnej cesty, okolie Žiliny ponúka rôzne možnosti spoločenského i športového vyžitia. Prechádzka historickým centrom alebo zámockou záhradou Budatínskeho zámku, návšteva Považského múzea alebo výstup na Lietavský hrad, hrad Strečno či Starhrad sú tipy na výlety, ktoré Vám vrelo odporúčame. Priaznivci vodných aktivít sa okúpu v kúpalisku priamo v Žiline alebo v termálnom kúpalisku Aqua Eden Stráňavy. Na skok to máte aj do známeho kúpeľného mesta Rajecké Teplice. Zoberte si korčule alebo vysadnite na bicykle a prejdite sa po trase okolo vodnej nádrže Žilina. Turisti si určite prídu na svoje v neďalekej Terchovej, ktorá ponúka široké možnosti pešej turistiky v Malej Fatre (spomenieme aspoň známe Jánošíkove diery). V zimnom období zavítajte do niektorého z lyžiarskych stredísk, ako napríklad Veľké Ostré, Snow Sun Vadičov, Ostredok, Piatrová, Kaluža Dlhé Pole alebo Vrátna Free Time Zone.

Hotel Slovakia Žilina *** poskytuje ubytovanie s kapacitou maximálne 180 osôb po celý rok a je vhodný pre obchodných cestujúcich, rodiny s deťmi či iné samostatné skupiny i jednotlivcov.

Hostia si u nás môžu vybrať zo:
- šesťdesiatich 1-lôžkových izieb,
- tridsiatich 2-lôžkových izieb so samostatnými posteľami,
- tridsiatich 2-lôžkových izieb s manželskými posteľami.

Všetky izby sú vybavené televízorom s káblovým príjmom, nábytkom, telefónom, a kobercom. Ku každej z izieb zároveň prislúcha samostatná kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou a toaletou. Naši hostia majú k dispozícii uteráky, toaletné potreby a službu prania bielizne. V niektorých izbách sa nachádza aj chladnička, ktorú Vám na požiadanie vieme premiestniť do ktorejkoľvek izby.

Hotel Slovakia Žilina *** poskytuje nielen možnosti ubytovania, ale aj spoločenské zázemie. Každý, kto hľadá jednoduchosť a účelnosť zároveň, sa u nás bude cítiť dobre. Súčasťou hotela je reštaurácia s terasou a vonkajším posedením, ako aj spoločenská miestnosť s pohovkami a gaučmi, televízorom s káblovým príjmom, bar s obsluhou i salónik. V tomto priestore si môžete vychutnať svoju kávičku, kým sa Vaše deti budú hrať v detskom kútiku umiestnenom v blízkosti recepcie. Recepcia je sprístupnená hosťom 24 hodín nepretržite. Hotel pripravil dve spoločné kúpeľne so štyrmi dámskymi a štyrmi pánskymi toaletami pri lobby bare, a zároveň na poschodí nájdete ďalšie dve kúpelne so šiestimi toaletami pre pánov aj pre dámy. Hostia využijú aj služby našej šatne či úschovne na bicykle. Ďalšia vonkajšia terasa s obsluhou sa nachádza pred samotným hotelom.

Ak plánujete zrealizovať konferenciu, svadbu, školenie či inú firemnú akciu, náš hotel je na tento účel stvorený. Radi Vám poskytneme skvelé zázemie pre usporiadanie Vašej vysnívanej akcie a to až pre 500 osôb v dvoch kongresových miestnostiach (možnosť prepojiť ich), reštaurácii, bare a zasadacej miestnosti. Bez ohľadu na to, či chcete zorganizovať malú, veľkú alebo súkromnú akciu, Hotel Slovakia Žilina *** dokáže naplniť Vaše očakávania.

Samozrejmosťou je WiFi pripojenie na internet v celom objekte a až sto parkovacích miest priamo v centre Žiliny, ktoré Vám poskytujeme bezplatne.

Srdečne Vás pozývame ubytovať sa alebo zrealizovať Vašu firemnú či súkromnú akciu v našom Hoteli Slovakia Žilina ***. Už teraz sa na Vás tešíme!