Wellness (fínska sauna + vírivka) + WiFi

Horské wellness chaty Stará Horáreň sa nachádzajú v tichom prostredí Slovenského rudohoria, 3 km za obcou Dobšiná. Môžete si tu vybrať z veľkého množstva turistických či cykloturistických trás, ktorými sa dostanete bližšie k objavovaniu prírodných krás Národného parku Slovenský raj. K tým bezpochyby patria Ochtinská aragonitová jaskyňa, Jaskyňa Domica alebo turisticky obľúbená Dobšinská ľadová jaskyňa. Odpočinok pri vode alebo priestor pre vodné športy sa ponúka pri neďalekej vodnej nádrži Palcmanská Maša. Počas zimy sú v tejto oblasti výborné podmienky pre zimné športy. Navštíviť sa určite oplatí lyžiarske stredisko Alweg v Dobšinej alebo niektoré zo stredísk blízkeho areálu Ski Mlynky.

Horské wellness chaty Stará Horáreň ponúkajú celoročne štýlové ubytovanie s nadštandardnými službami spolu až pre 18 osôb. Keďže ide o dve samostatné chaty (Stará Horáreň I a Stará Horáreň II), ubytovanie v nich je tak vhodné nielen pre jednu väčšiu skupinu hostí ale aj pre dve menšie samostatné skupinky priateľov a známych, či rodiny s deťmi.

Stará Horáreň I s celkovou kapacitou 11 lôžok:
Na prízemí chaty si môžete odpočinúť v obývacej miestnosti vybavenej krbom, televízorom so satelitným príjmom, HiFi sústavou a domácim kinom. Chutné jedlá je možné si pripraviť v kuchyni s plným vybavením - elektrický sporák, elektrická rúra, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, kávovar, toaster, umývačka riadu a chladnička s mrazničkou. Následne si môžete na pripravených špecialitách pochutiť v jedálni. Súčasťou prízemia je aj kúpeľňa vybavená sprchovacím kútom a toaletou.

Na poschodí chaty sú k dispozícii dve 2-lôžkové spálne, jedna 3-lôžková a jedna 4-lôžková spálňa a kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. V priestoroch ubytovania je pre hostí dostupné bezplatné WiFi pripojenie na internet. Hostia môžu taktiež za poplatok využívať wellness služby - fínsku saunu a jacuzzi.

Stará Horáreň II s kapacitou 7 lôžok:
Na prízemí chaty je pre hostí pripravená obývacia miestnosť vybavená krbom, televízorom so satelitným príjmom a HiFi sústavou. Vlastné stravovanie je možné v plne zariadenej kuchyni, vybavenej keramickou varnou doskou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, kávovarom, toasterom a chladničkou s mrazničkou. K dispozícii je tu kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Na poschodí chaty sa nachádzajú dve spálne: 3-lôžková a 4-lôžková izba.

Chaty sa nachádzajú vo vzájomnej vzdialenosti len 30 metrov. Hostia ubytovaní v oboch objektoch tak majú zabezpečenú miestnosť na odkladanie bicyklov a lyží, altánok s posedením, ohniskom a grilom, či možnosť jazdy na koni priamo v areáli chát. Vaše autá môžete počas celého pobytu bezpečne zaparkovať hneď pri ubytovaní.

Chaty Stará Horáreň I a Stará Horáreň II Vám ponúkajú možnosť spojiť poznávanie tunajších prírodných krás s príjemným oddychom v saune alebo jazdou na koni. Na svoje si tu prídu malí i veľkí a preto veríme, že sa do týchto končím radi čoskoro vrátite. Tešíme sa na Vás.