Loading

Kam na výlet na Hornom Považí

(48 atrakcií)

Vrátna Free Time Zone

Terchová

Túžite zažiť dokonalú lyžovačku v prekrásnom prostredí hôr s haldami snehu? Kto by niečo podobné nechcel. Ak milujete skutočne dlhú lyžovačku, zavítajte do Vrátnej doliny, kde sa lyžuje až 4 mesiace v roku.

Stredisko sa nachádza v malebnom prostredí národného parku Malá Fatra, konkrétne v jej krivánskej časti. Poznáte známe vrchy ako Veľký Rozsutec či Stoh? Budete ich môcť vidieť priamo zo zjazdovky tohto prekrásneho lyžiarskeho strediska.

Lyžiarske stredisko Vrátna Free Time Zone je určené predovšetkým pre stredne pokročilých a pokročilých lyžiarov. Samozrejme, myslelo sa tu aj na začiatočníkov, no užijú si tu hlavne pokročilejší lyžiari.

Zjazdovky Vrátnej sú v nadmorskej výške 600 – 1709 metrov nad morom. To zaručuje množstvo snehu až do neskorej jari. Vrátna sa skladá zo štyroch lokalít, každá z nich je jedinečná. Ide o Paseky, Poludňový Grúň, Chleb a Príslop.

Aj ostatné parametre strediska sú nadpriemerné. Vrátna dokáže pojať až takmer 11000 lyžiarov za hodinu, ktorí si môžu vychutnať skoro 15 km zjazdoviek. Niekoľko z nich je aj pre začiatočníkov, takmer celé stredisko však poskytne pravý lyžiarsky raj pre tých náročnejších. Obzvlášť lokalita Chleb, ktorá je určená výhradne pre tých najlepších lyžiarov. Nachádzajú sa tu tie najstrmšie, najobtiažnejšie ale aj najdlhšie a najzaujímavejšie zjazdovky strediska.

Vrátna je obľúbeným cieľom skialpinistov nie len z celého Slovenska ale aj jeho okolia. Zjazd z Veľkého Kriváňu je zážitkom, na ktorý sa nezabúda. Skialpinizmusfreeride vo voľnom teréne je čoraz populárnejší a Vrátna dolina je na tieto aktivity ako stvorená. Pokiaľ to nie je Vaša šálka kávy, nezúfajte. Zjazd dlhý 3,1 km dá zabrať aj najlepším lyžiarom. O Vaše pohodlie v stredisku sa bude starať 12 vlekov, 1 sedačková a 1 kabínková lanovka.

Stredisko je vybavené na tej najvyššej možnej úrovni. Takmer 8 km tratí má systém umelého zasnežovania, 1,5 km disponuje umelým osvetlením, vďaka čomu si viete užiť večerné lyžovanie. Prvotriedne služby pre lyžiarov dopĺňajú bufety, reštaurácie, požičovne lyží, lyžiarske školy. Skúsiť si môžete aj snowboarding, freeride lyžovačku ako z filmov alebo si vyraziť na niektorú z bežeckých tratí, ktoré majú až 22 km.

Prekrásne prostredie Malej Fatry priamo pod vrcholom Veľkého Kriváňa vábi tisíce turistov počas celého roka. V zime si nájdete vyhovujúce ubytovanie takmer na každom kroku. Množstvo horských chát a dreveníc s tradičnou architektúrou bohatou na drevo, domáce penzióny s vrúcnymi ubytovateľmi alebo lacné ubytovanie v súkromných privátoch. Možností je viac ako dosť a zaručene si vyberiete to pravé.

zobraziť viac
1 - 48 / 48