Loading

Ubytovanie v Hornej Porube

(0 objektov + 33 objektov v okolí 25 km)

Chata v Doline

Ilava (Horná Poruba 4,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, p...
Murovaná, zateplená chata pod lesom

Zrub Mojtín

Mojtín (Horná Poruba 8,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vleku
Relax a pohoda na vidieku.

Chata Mária

Mojtín (Horná Poruba 9,0 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Moderná chata s bazénom za výhodnú cenu!

Chata Nad priehradou

Trenčianske Teplice (Horná Poruba 9,0 km vzdušne), v rekreač...
Chata v krásnom prostredí blízko jazera

Penzión Barborka

Mojtín (Horná Poruba 9,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Príďte a nebude sa Vám chcieť odísť

Komfortná chata Mojtín s bazénom a detským ihriskom

Mojtín (Horná Poruba 9,1 km vzdušne), v obci / v meste, pri vleku
Referencie Vám pomôžu v rozhodovaní

Chata na Rúbani

Mojtín (Horná Poruba 9,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta...
V krásnom prostredí Strážovských vrchov

Kúpeľný pobyt - Trenčianske Teplice

Trenčianske Teplice (Horná Poruba 10,4 km vzdušne), v obci...
od 2.1.2019 hotel KRYM**** zľava 25 %

Apartmán Mary

Trenčianske Teplice (Horná Poruba 10,5 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / n...
Apartmán v kúpeľnom meste za super cenu!

Apartmán Maxim

Trenčianske Teplice (Horná Poruba 10,7 km vzdušne), v obci...
Ubytovanie priamo v kúpeľnom centre!
1 - 33 / 33

Horná Poruba

Horná Poruba 1

Považie patrí medzi prírodne najatraktívnejšie časti Slovenska. Je tu dostatočne teplo, je tu dostatok vodných plôch a všade vôkol sa nachádzajú krásne a majestátne hory. Množstvo zelene a pokojné prostredie. To sú aj hlavné devízy Hornej Poruby. Príďte do nej načerpať nových síl aj Vy.

Kde sa dedinka nachádza? Približne uprostred medzi mestami PúchovTrenčín. Po prvýkrát sa obec spomína v roku 1355, kedy ju údajne založili rubári dreva. Patrila pod panstvo Košeckého hradu a domáci obyvatelia Hornej Poruby sa venovali tradičným povolaniam - poľnohospodárstvu, ovocinárstvu a lesnému hospodárstvu. Dnes tu hrá prím predovšetkým cestovný ruch. Veď len za kopcom sa nachádza nielen Trenčín, ale aj známe Trenčianske Teplice.

Horná Poruba 2

Horná Poruba sa nachádza v krásnom prostredí Strážovských vrchov. Z toho hľadiska je veľmi zaujímavá pre všetkých milovníkov turistiky. Nejde síce o naše najvyššie pohorie, no aj napriek tomu si jeho krásy dopraje širšie spektrum návštevníkov. Jednoznačne sa vydajte smerom na sever, k Žiline. Súľovské skaly tu majú jedinečnú skalnú kulisu. Budete si pripadať ako kdesi v starobylom skalnom mestečku. V lete vysadnite do sedla bicykla a spleťou lesných ciest spoznáte aj inak skryté zákutia okolia Hornej Poruby.

V okolí Hornej Poruby si nevydýchnu ani milovníci histórie a kultúry. Podobných zaujímavostí tu je viac než dosť. Milujete potulky po stredovekých hradoch? Výborne, určite si nenechajte ujsť návštevu Trenčianskeho hradu, ktorý je opradený množstvom historiek. Merať cestu sa oplatí aj na romantický Bojnický zámok, ktorý patrí medzi tie najznámejšie v Strednej Európe vôbec. Nuž a ak obľubujete skôr staré zrúcaniny, nie je problém. Považský hrad uspokojí aj Vaše chúťky.

Zaujímavosti v blízkosti Hornej Poruby je viac než dosť. Veď kto by nepoznal také Čičmany? Ide o azda najslávnejšiu dedinku s typickou ľudovou architektúrou. Horná Poruba 3Vyznačuje sa jedinečným zdobením fasád. V Slávnici je zas pre priaznivcov techniky k dispozícii letecké múzeum, prípadne si v okolí môžete zahrať paintball. No a spomínaný Trenčín ponúka pamiatok ďaleko najviac. Tou najslávnejšou okrem hradu je aj dom mestského kata. Do ZOO skočíte do Bojníc golf si zahráte pri Rajci.

Horná Poruba dopraje turistom potešenie v každom ročnom období. V lete sa radi schladíte kdesi vo vode. Kúpaliská nájdete v blízkych okolitých dedinkách, napríklad v Košeci či Nemšovej. Najnáročnejší si určite doprajú oddych v kúpeľoch Rajecké Teplice, ktoré sú známe v celej krajine. Aj v zime je rôznorodosť voľnočasových aktivít podobná. Lyžiarske strediská nájdete v blízkom Mojtíne či spomínaných Čičmanoch. Populárnym je aj lyžiarske stredisko Fačkovské sedlo, kde si na svoje prídu aj náročnejší lyžiari.

Horná Poruba patrí medzi tie menšie dedinky, no napriek tomu tu nájdete dostatok ubytovacích zariadení. Okrem klasických chát Vám tu bude k dispozícii aj ubytovanie na priváte, kde na Vás čaká dokonalé súkromie. Hlavne budete bývať v prekrásnom prírodnom prostredí, kde s východom slnka bude ožívať zároveň Vaša radosť z príjemne prežitej nezabudnuteľnej dovolenky.