Loading

Ubytovanie v Gaboltove

(0 objektov + 3 objekty v okolí 25 km)

Penzión Ivana

Bardejov (Gaboltov 12,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta (BJ 1,0 km vzdušne)
Len 200 metrov od centra mesta

Turistická ubytovňa pri Hotelovej akadémii

Bardejov (Gaboltov 12,3 km vzdušne), v obci / v meste, pri vode (BJ 1,0 km vzdušne)
Lacné ubytovanie

Privát Stano

Bardejov (Gaboltov 11,7 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta (BJ 4,2 km vzdušne)
Komfortné ubytovanie za výbornú cenu
1 - 3 / 3

Gaboltov

Obec nachádzajúca sa v pohraničí, približne 3 km od poľskej hranice. Jej konkrétna poloha sa vyznačuje nasledujúcimi charakteristikami: leží na území Slovenskej republiky v jej severovýchodnej časti, v bardejovskom okrese, 15 km od mesta Bardejov. Samotná osada sa rozprestiera pod vrchom Busov v údolí potoka Kamenec. Polohou patrí do regiónu Horného Šariša.

Historicky sa obec radí k najstarším dedinkám v širšom okolí a jej vznik sa datuje už pred 11. storočím, aj keď prvá písomná zmienka pochádza z roku 1247. Minulosť aj súčasnosť obce je spätá s cirkevnými udalosťami a zvykmi. V historických prameňoch týkajúcich sa obce sú zaznamenané udalosti spojené s pôsobením rytierskeho rádu križiakov. Ďalším zaujímavým starým príbehom je návšteva obce sv. Vojtechom, ktorý sa na svojej púti do Poľska napil vody z miestnej studne. Na tomto pamätnom mieste dnes stojí kaplnka sv. Vojtecha. V dnešných časoch je Gaboltov pútnickým miestom známym po celom Slovensku vďaka svojej úcte k Panne Márii Karmelskej. Každoročne sa tu organizuje cirkevné podujatie pod názvom tzv. Gaboltovský odpust.

Obec nie je známa len vďaka každoročnej púti, ale aj pre svoje možnosti agroturistiky. Návštevníci majú príležitosť spoznať slovenský vidiek z chrbta koňa, poznávať tradície a zvyky Horného Šariša či zakúpiť si syrové a mäsové špeciality miestnej produkcie.

Výhodná poloha dediny spočíva v blízkosti k mestu Bardejov. Pre históriechtivých návštevníkov je Bardejov ideálne mesto - jeho historické jadro spolu so židovským suburbiom z 18. storočia sú zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO. K najznámejším pamiatkam na námestí sa radia Bazilika sv. Egídiamestská radnica. Bardejov je centrom regiónu Horného Šariša a pre návštevníkov ponúka okrem poznávania histórie aj možnosti nákupov, ubytovania, stravovania či nočného života. Poblíž Bardejova sa nachádzajú Bardejovské kúpele známe aj ako oáza pokoja. Jadro kúpeľov tvorí pešia zóna spoločne s kúpeľnými domami či hotelmi. Návštevníci tu majú možnosť ochutnať liečivú vodu. Kúpele sú pripravené uspokojiť aj najnáročnejších hostí, či už liečebnými procedúrami alebo voľnočasovými aktivitami (tenisové kurty, minigolf, koncerty). Do pol hodiny cesty autom od obce smerom k našim severným susedom sa nachádzajú poľské kúpele Krynica - Zdrój s dvestoročnou tradíciou, v ktorej sa nachádza až 23 minerálnych prameňov.

V zimnom období lyžiarov poteší možnosť zalyžovať si v blízkosti hraníc, konkrétne vo veľkom lyžiarskom stredisku Krynica Jaworzyna. Ak turisti počas poznávania okolia vysmädnú, majú možnosť navštíviť obec Cigeľka, bývalé kúpeľné mesto, známe žriedlom rovnomennej minerálnej vody.

Gaboltov je pripravený ubytovať návštevníkov v penzióne, vybavenom fínskou saunou a fitness centrom. Penzión je otvorený počas celého roka pre záujemcov, ktorí uprednostňujú pokoj a relax. Široké možnosti ubytovania v regióne Horného Šariša sú Vám k dispozícii priamo v jeho centre – Bardejove. Ponuka zahŕňa ubytovanie hotelového typu vhodné aj pre najnáročnejších návštevníkov, ubytovanie v penziónoch či turistických ubytovniach.

Či už sa rozhodnete navštíviť obec počas Gaboltovského odpustu alebo mimo neho, zistíte, že v obci sa snúbi cirkevná tradícia s modernou prítomnosťou. Obec je tak vďaka svojej polohe výbornou voľbou počas celého roka.