Krásne chalúpky, tiché prostredie, potok

Pozývame Vás do novo zrekonštruovaných dreveničiek, ktoré sa nachádzajú priamo pod pútnym miestom Živčáková, v obci Korňa, v okrese mesta Čadca. Jedná sa o tri samostané dreveničky - Džadek, Panoček a U doktorky. Džadek a Panoček sú vedľa seba, drevenička U doktorky je cca 150 m od nich vzdialená.

Prekrásne prostredie, nádherná príroda a zaujímavosti, ktoré inde nenájdete - to všetko Vám ponúkajú Drevenice Živčáková a ich okolie. V blízkosti sa nachádza ropný prameň ako aj pútne miesto a vrch Živčáková s kaplnkou Panny Márie. Odporúčame Vám spraviť si príjemnú prechádzku či túru do okolitých lesov a pohorí, kde si nazbierate lesné plody, hríby a vychutnáte ticho i čerstvý vzduch. V blízkosti ubytovania máte rovnako možnosť zajazdiť si na koňoch. V zime si prídu na svoje milovníci zimných športov, na ktorých tu čakajú upravené svahy lyžiarskych stredísk Ski Makov, Ski Areál Bílá a Golf & Ski resort Ostravice.

Ponúkame Vám celoročné ubytovanie v tradičných dreveničkách, ktoré sú kapacitne prispôsobená pre pobyt až 23 osôb. K dispozícii máme:

- Drevenicu Panoček s jednou 2-lôžkovou spálňou a dvomi prístelkami,
- Drevenicu Džadek s jednou 3-lôžkovou, jednou 4-lôžkovou spálňou a dvomi prístelkami,
- Drevenicu U doktorky s jednou 4-lôžkovou spálňou a dvomi 2-lôžkovými + dvomi prístelkami.

Bezbariérové prízemie každej tvorí obývacia miestnosť s krbom, televízorom so satelitným príjmom, rádiom, CD prehrávačom a spoločenskými hrami. Príjemne si oddýchnete na pohodlnom gauči, ktorý Vám poslúži aj ako prístelka. Detičky sa potešia najmä boxu s hračkami. Na prípravu jedál je Vám k dispozícii kuchynka s elektrickým varičom, rýchlovarnou kanvicou, mikrovlnnou rúrou a chladničkou s mrazničkou. Po aktívnom dni si dokonale oddýchnete v spálňach v podkroví. V dreveniciach sa rovnako nachádzajú kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou a samostatná toaleta.

Dreveničky Džadek aj U doktorky disponujú nadstrešenou vonkajšou terasou s komfortným posedením ako aj ohniskom. Relax si doprajete v kúpacom vyhrievanom sude. Súčasťou areálu je tiež kamenný pitvor z roku 1892 a tradičná drevená stodola, kde si odložíte Vaše bicykle či lyže. Zhruba 200 metrov od hlavnej cesty sa po štrkovej cestičke dostanete ku dreveničke a autá si zaparkuje priamo pri ubytovaní.

Dokonalý tieň počas horúčav Vám zabezpečí 135-ročná lipa a príjemnú atmosféru dotvorí žblnkot vody v potoku i šum stromov v lese. Už teraz sa tešíme na Váš pobyt v Dreveniciach Živčáková.


Preferujeme: Rodiny s deťmi, Starších ako 25 rokov
Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty, Partie mladých ľudí