Deti do 3 rokov nad 5 osôb - grátis

Drevenica Ľudmilka a Sergej pod lesom sú situované v krásnom tichom horskom prostredí osady, vzdialenej približne 1,2 km od obce Horné Hámre. Vďaka ich jedinečnej polohe na polosamote pod lesom ponúkajú nezabudnuteľnú rekreáciu pre rodiny s deťmi, páry, či malé skupiny známych a priateľov, ktorí túžia po pokojnom prostredí. Dovolenku, či víkend u nás na chate oceňujú i manažéri, ktorí hľadajú pokoj a relax v prírode, ale často aj páry, ktoré si chcú udržať priestor pre spoločné chvíle, rozhovory na lúke, či pri krbe, spoločné rána v tichu pod lesom. Niet nad tento relax a spolusúznenie.

Krásna okolitá príroda poskytuje hosťom celoročne bohaté možnosti turistiky a cyklistiky, ale najmä skvelé vypnutie v lone prírody. V blízkosti sa nachádza hrad Revište, tajchy v Hodruši Hámre a unikátne sú výlety do blízkej Banskej Štiavnice, Svätého Antona i do Novej Bane a jej chotárov (s možnosťou jazdenia na koni). V okolí si prídu na svoje hubári, v zimnom období si môžete zalyžovať na Ski Salamander v Hodruši Hámre alebo v blízkom Ski Blanc v Ostrom Grúni.

Počas celého roka vám ponúkame príjemné ubytovanie v dvoch samostatných - štýlovo vybavených chatách, ktoré disponujú spolu celkovou kapacitou pre 8 až 9 osôb. Drevenica Ľudmilka je ideálna pre 4 až 6 dospelých hostí (aj keď disponuje 7 lôžkami). Chalúpka Sergej, vzdialená 80 metrov od Drevenice Ľudmilka, predstavuje výbornú voľbu pre 2 dospelé osoby a maximálne jedno dieťa. Neraz si ju však prenajímajú aj hostia, ktorí túžia po relaxe v absolútnej samote.

Drevenica Ľudmilka disponuje obytnou plochou cca 100 m2. Na jej prízemí je vám k dispozícii spoločenská miestnosť s krbom a rozťahovacím gaučom, ktorá je zároveň prepojená s plne vybavenou kuchyňou a posedením. Súčasťou prízemia drevenice je rovnako jedna menšia 1-lôžková spálňa s televízorom, rádiom a DVD prehrávačom, samostatná toaleta, kúpeľňa so sprchovacím kútom a umývadlom, ako aj vstupná chodba. Na poschodí sú dve 3-lôžkové spálne (vždy s manželskou posteľou a jedným samostatným lôžkom), ktoré sú oddelené chodbou. Využívať tu môžete taktiež ďalšiu samostatnú toaletu s umývadlom. Pri drevenici nechýba ani altánok s možnosťou vonkajšieho posedenia a ohnisko.

Chalúpka Sergej s obytnou plochou 26,4 m2 ponúka obývaciu miestnosť s krbovou pieckou a rozkladacím gaučom, prepojenú s plne vybavenou kuchynskou časťou. K dispozícii je malá 2-lôžková spálňa a kúpeľňa so sprchovacím kútom, umývadlom a toaletou. Príjemne oddýchnuť si môžete aj pri vonkajšom posedení na terase chalúpky.

Parkovanie vašich áut je možné priamo pri chatách, avšak pre citlivé autá s nízkym podvozkom vieme ponúknuť parkovanie približne 400 m od drevenice a prepravu batožiny, prípadne aj hostí, vieme zabezpečiť za malý príplatok. V zimnom období je prístup možný iba na autách s pohonom 4x4. Ak ním vaše auto nedisponuje, k chatám sa dostanete krátkou prechádzkou 400 metrov, parkovať sa dá na bezpečnom mieste. Prepravu batožiny a osôb zaistíme tiež za malý príplatok. Tešíme sa na vašu návštevu.