Úžasná drevenica stvorená pre všetkých

Obsadenosť drevenice nie je majiteľom aktualizovaná. Pre bližšie informácie ohľadne voľných termínov nás neváhajte kontaktovať, prosím.

Drevenica Jánošík je situovaná v krásnom prostredí malebnej obce Terchová, v obklopení nádhernej prírody Malej Fatry. Keďže je súčasťou komplexu dvadsiatich ôsmich dreveníc, okrem komfortného a útulného ubytovania sú Vám tu počas celého Vášho pobytu k dispozícii bohaté možnosti voľnočasových aktivít ako aj doplnkové služby reštaurácie, horského pivovaru či wellness.

Drevenica sa nachádza medzi sochou Juraja Jánošíka a amfiteátrom Nad Bôrami. V jej pozadí sa Vám naskytá krásny výhľad na Malý Rozsutec. Blízke okolie ponúka široké možnosti turistiky, cykloturistiky a mnohých iných atrakcií, ktoré sú Vám k dispozícii v tesnej blízkosti areálu drevenice. Jednou z týchto atrakcií je aj vodný a športový svet wellness Terchovec, kde je pre Vás pripravený plavecký a detský bazén, sauna, whirpool, možnosť masáží, bowling, trampolína či viacúčelová športová hala. Vo vzdialenosti 3 km môžete v zimnom období využívať služby vyhľadávaného lyžiarskeho strediska Vrátna Free Time Zone.

Priamo v areáli, v ktorom sa Drevenica Jánošík nachádza, máte možnosť využívať okrem reštaurácie a vlastného pivovaru značky Vŕšky aj sauny (niekoľko druhov), wellness s vírivkou, tapidárium, Kneippov chodník, kúpaciu kaďu s vírivkou, lezeckú lanovú dráhu pre deti aj pre dospelých, detské ihrisko s pieskoviskom, dinopark a kongresové priestory. K dispozícii je Vám aj amfiteáter s konaním rôznych koncertov počas sezóny (Jánošíkové dni, Terchovský budzogáň...).

Drevenica Jánošík ponúka počas celého roka komfortné ubytovanie pre skupinu najviac 6 dospelých osôb s možnosťou využitia detskej postieľky.

Prízemie drevenice tvorí otvorený priestor obývacej miestnosti s krbom, pohodlným rozťahovacím gaučom (slúžiacim pre prespanie dvoch osôb) a nástenným televízorom so štandardnou ponukou televíznych kanálov. Pripravená je tu pre Vás rovnako plne vybavená a zariadená kuchyňa (keramická doska, chladnička s mrazničkou, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, toastovač, hriankovač...) a veľký drevený kuchynský stôl so šiestimi stoličkami. Pri vstupe do drevenice sa nachádza kúpeľňa s toaletou a osobitná miestnosť na odkladanie lyží, sušenie prádla a pod.

Na poschodí objektu sú umiestnené dve samostatné 3-lôžkové izby – veľká spálňa s manželskou posteľou + jednou samostatnou posteľou, komodou a šatníkom ako aj ďalšia izba s jednou samostatnou posteľou, jednou poschodovou posteľou a skriňou. Obe izby sú rovnako vybavené nočnými stolíkmi s lampičkami. Súčasťou poschodia je taktiež kúpeľňa s toaletou. V drevenici je zaistené bezplatné pripojenie na internet cez WiFi pripojenie alebo cez káblové pripojenie.

Z obývacej miestnosti drevenice smeruje voľný vstup na terasu s výhľadom na celé okolie. Na terase nechýba vonkajšie posedenie, gril či vonkajší krb. Poskytnutie detskej postieľky, nočníka alebo vaničky na kúpanie pre dieťa je bezplatné. Rovnako sa v drevenici nachádzajú spoločenské hry, puzzle, knihy, časopisy, hračky.

LYŽOVANIE:
- Vrátna Free Time Zone s 2 sedačkovými lanovkami a 13 vlekmi (5 km);
- Ski Gavurky s detským lyžiarskym areálom a lyžiarskou školou, umelé zasnežovanie (5 km);
- Ski Park Kubínska hoľa (30 min. autom);
- Snowparadise Veľká Rača (40 min. autom);
- Winter Park Martinky (1 hod. autom);
- Športcentrum Malá Lučivná (20 km).

TURISTIKA:
- 280 kilometrov turistických a cyklistických trás s možnosťou sa vyviezť lanovkou až do výšky 1400 metrov nad morom;
- Jánošíkové diery;
- výstup na Veľký Rozsutec;
- výstup na Malý Rozsutec;
- Zbojnícky chodník;
- Náučný chodník Jánošíkovým chotárom;
- výstup na Veľký Kriváň;
- výstup na Chleb alebo na Poludňový Grúň.

AQUAPARKY:
- Gino Paradise Bešeňová (1 hod. autom);
- Aphrodite kúpele Rajecké Teplice (46 min. autom).

ATRAKCIE OBCE TERCHOVÁ:
- terchovský vláčik (Terchová - Vrátna dolina), drevený betlehem v Terchovej, socha Juraja Jánošíka, Krížová cesta na vrch Oravcové či Profi kolobežky (nenáročný spôsob dopravy vhodný pre všetky vekové kategórie, kolobežky sú ideálne pre rekreačné zájazdy, ale užijú si ich aj priaznivci adrenalínových športov).