Loading

Ubytovanie v Chvojnici (Myjava)

(0 objektov + 22 objektov v okolí 25 km)

Chata 4925

Vrbovce (Chvojnica (okres Myjava) 4,0 km vzdušne), na samote...
Chata s bazénom a kamenným krbom!

Juhas dvor

Chropov (Chvojnica (okres Myjava) 5,4 km vzdušne), na samote...
Chalupa na samote, dokonalý kľud a pokoj

Chalupa Lipová

Sobotište (Chvojnica (okres Myjava) 5,7 km vzdušne), na samo...
Na samote, s bazénom, saunou a vírivkou!

Chata Emmy

Skalica (Chvojnica (okres Myjava) 8,6 km vzdušne), v rekreač...
Ubytovanie vedľa kúpaliska pre 64 hostí!

Horská chata Rojana

Skalica (Chvojnica (okres Myjava) 8,7 km vzdušne), v rekreač...
Štýlová chata so saunou.

Chata Emma

Skalica (Chvojnica (okres Myjava) 8,7 km vzdušne), v rekreač...
Útulná chatka s krbom blízko priehrady

Drevenička a chatky Cavaleria

Skalica (Chvojnica (okres Myjava) 8,7 km vzdušne), na samote...
Jedinečná drevenica pre dobrodruhov!

Rekreačné zariadenie AMOR

Skalica (Chvojnica (okres Myjava) 8,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese...
Súčasťou objektu je lanový park TARZÁNIA

Rekreačná chata Kunov

Senica (Chvojnica (okres Myjava) 10,3 km vzdušne), v rekreač...
Moderná, štýlovo a pekne zariadená chata

Chalupa Stará Myjava

Stará Myjava (Chvojnica (okres Myjava) 12,6 km vzdušne), na...
Pekná chalupa v tichom prostredí
1 - 22 / 22

Chvojnica

Chvojnica 1

Čo by ste povedali na dovolenku na vidieku, pod krásnymi horami, niekde kde takmer stále svieti slnko? Chceli by ste vedieť, kam zájsť? V tom prípade upriamte svoju pozornosť na západ Slovenska, konkrétne k Bielym Karpatom.

Predstavujeme Vám malebnú dedinku Chvojnica. Ide o jednu z menších dedín, ktorá nemá ani 400 obyvateľov. A práve pre to je tým pravým miestom na útek a oddych od civilizácie. Nachádza sa pod masívom Žalostinej a celej obci dominuje panoráma neďalekých Bielych Karpát. Dedinku nájdete približne na pol cesty medzi MyjavouSkalicou, v bezprostrednej blízkosti hraníc s Českou republikou.

Dedinka už od počiatku bola poľnohospodárskou obcou. Choval sa tu dobytok a miestni boli pastiermi. Nakoniec, bola by to škoda nevyužiť úrodné lúky v okolí. Podobný charakter má obec dodnes a je tak jednou z mála nepoškvrnených slovenských dediniek.

Chvojnica 2

Chvojnica priťahuje hlavne tých návštevníkov, ktorým sa nechce namáhať a chcú si len užívať ničím nerušený pokoj. V okolí obce je niekoľko kopaníc. Samotné okolie Myjavy je preslávené veľkým množstvom týchto roztratených usadlostí a práve v niektorej z nich v blízkosti Chvojnice môžete aj bývať.

Navyše to z dedinky priamo do hôr budete mať len pár krokov. Rovno z Chvojnice sa môžete dostať až na vrchol Machnáč, ktorý patrí k tým najznámejším v oblasti. Športové vyžitie tu nájdu aj vášniví cyklisti, pretože je len veľmi málo miest na Slovensku s takými dobrými podmienkami na cykloturistiku ako práve Biele Karpaty. Prekrásny výhľad na celé okolie si môžete vychutnať z vrcholu niektorej z rozhľadní. Tie nájdete pri Brestovci a aj pri Myjave.

Na svoje si tu prídu rovnako tí návštevníci, ktorí majú radi kultúruhistóriu. Neďaleko je zrúcanina hradu Branč. V Myjave zaujme Gazdovský dvor. Ide o akési múzeum, ktorého expozícia zobrazuje tradičné myjavské kopaničiarske sídlo. V tomto meste sa nachádza aj Múzeum Slovenskej národnej rady, ktorá po prvýkrát zasadala práve priamo v budove múzea. A musíme spomenúť aj Rotundu sv. Juraja v Skalici či Holíčsky zámok, v oboch prípadoch ide o krásne historické budovy.

Chvojnica 3

Chvojnica sa nachádza v teplom klimatickom pásme a ak ju navštívite počas letných mesiacov, určite sa budete chcieť osviežiť kdesi pri vode. V Myjave či Skalici sú kvalitné kúpaliská. Pokiaľ uprednostňujete vodné nádrže, je pre Vás určený BrestovecKunov. No a za dokonalým relaxom a teplou liečivou vodou sa vydajte do kúpeľov Smrdáky.

Chvojnici neprídu skrátka ani lyžiari. Biele Karpaty obľubujú nielen bežkári, ale aj zjazdoví lyžiari. Obľúbené lyžiarske strediská sa nachádzajú v Starej Myjave či Starej Turej. A nejde len o kopčeky pre začiatočníkov, užijú si na nich aj skúsenejší lyžiari.

Chvojnica je v prekrásnom horskom prostredí priamo na úpätí Bielych Karpát. Svojim charakterom je podobná horským kopaniciam a tomu je prispôsobená aj ponuka ubytovania. Nájdete tu predovšetkým útulné chaty a chalupy. Lacné ubytovanie poskytujú aj miestne priváty. Každopádne sa v Chvojnici nemusíte báť, že by ste si to správne miesto pre seba, svoju rodinu či priateľov nenašli.