Chata vhodná pre rodiny s deťmi

Rekreačná chata Žofia sa nachádza na Horehroní, v centrálnej časti malebnej rázovitej obce Čierny Balog. V lete tu máte nespočetné možnosti turistiky a hubárčenie. V zime Vás poteší blízky lyžiarsky vlek vzdialený od chaty zhruba 1 km. Veľkým lákadlom tejto obce je Čiernohorská železnička - historický vláčik, ktorým sa dajú robiť výlety do Hrončianskej doliny, časti Dobroč a Vydrovskej doliny. Vo Vydrovskej doline nájdete prekrásny lesnícky skanzen s turisticko - náučným chodníkom (cca 3 km) o drevorubačskej práci a lese. Z Dobroče sa dá pešo dostať do Dobročského pralesa a najdlhšia trasa vláčikom je Hrončinskou dolinou do obce Hronec - Chvatimech, kde máte možnosť návštevy blízkej Bystrianskej ľadovej jaskyne v obci Bystrá. Veľkým lákadlom sú pre návštevníkov Nízke Tatry a ich majestátna príroda.

Samotná chata Žofia má kapacitu 15 lôžok. Ubytovať sa môžete v jednej trojlôžkovej a v dvoch šesťlôžkových izbách na poschodí chaty. Každá izba je vybavená balkónom, vlastnou kúpeľňou so sprchou a toaletou. Dve z izieb majú aj televízor. V podkroví sme pre Vás pripravili suchú saunu, kde môžete relaxovať po náročnom dni. Spoločné chvíle s rodinou a priateľmi môžete tráviť na prízemí v spoločenskej miestnosti s krbom, televízorom, CD/DVD prehrávačom, videom, rádiom a pohodlnou sedacou súpravou, ktorú je možné využiť aj ako prístelku. Raňajky či chutnú večeru si pripravíte v zariadenej kuchyni vybavenej sporákom, rúrou, chladničkou, mrazničkou, mikrovlnkou, rýchlovarnou kanvicou, umývačkou riadu a kuchynským náradím. Na prízemí nájdete taktiež samostatnú toaletu.

Vo dvore chaty stojí altánok s možnosťou posedenia a na záhrade je vonkajší krb, kde si môžete pripraviť lahodné špeciality na grile a otvorenom ohni. Najmenších návštevníkov potešia hojdačky a hračky. Parkovať môžete priamo vo dvore ubytovania.


Preferujeme: Rodiny s deťmi
Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty, Partie mladých ľudí