Chata len 25 m od štiavnického tajchu

Chata Trogár pod Klingerom je situovaná v pokojnej časti Banskej Štiavnice, len 25 m od jazera Klinger. Krásna príroda, čerstvý vzduch a komfortné ubytovanie tvoria skvelé podmienky na aktívnu dovolenku u nás.

Nádherné prostredie je zárukou dovolenky plnej pokoja a oddychu. Blízke okolie Vás vyláka na prechádzku lesom, horskú či cyklistickú túru. Štiavnické vrchy sú bohaté na špecifické jazerá - tajchy. Jedným z nich je aj jazero Klinger, ktoré Vám poskytne dokonalý oddych pri plávaní alebo rybolove. Spríjemniť Váš voľný čas si môžete aj spoznávaním kultúrnych a historických pamiatok blízkej Banskej Štiavnice, kde navštívite Banské múzeum v prírode, Nový a Starý zámok, Botanickú záhradu - Banská Štiavnica ale aj neďaleký hrad Sitno. V zimnom období si zalyžujete na upravených svahoch lyžiarskych stredísk Salamandra Ski Resort či Kopanice.

Maximálna kapacita ubytovania, ktoré ponúkame celoročne, je 13 lôžok vrátane prísteliek. Súčasťou prvého poschodia chaty je príjemná spoločenská miestnosť, kde Vás v zime zohreje teplo krbu pri posedení na gauči alebo sa zabavíte sledovaním televízora so satelitným príjmom, spoločenskými hrami či hraním stolného futbalu. Pohodlný gauč v tejto miestnosti slúži po rozložení ako prístelka pre 2 osoby. V plne vybavenej kuchyni pri príprave občerstvenia využijete plynový sporák s elektrickou rúrou, kávovar, mikrovlnnú rúru, rýchlovarnú kanvicu, umývačku riadu a chladničku s mrazničkou. Svoje jedlá si vychutnáte v jedálenskom kúte. K dispozícii Vám je kúpeľňa s vaňou a toaletou. Na tomto poschodí je umiestnená aj 2-lôžková spálňa s manželskou posteľou.

Schodisko Vás z prvého poschodia zavedie na prízemie, ktoré tvorí 3-lôžková spálňa s manželskou posteľou a samostaným lôžkom a 4-lôžková spálňa s manželskou posteľou a dvomi samostatnými lôžkami. V prípade potreby radi poskytneme prenosné prístelky pre 2 osoby do ľubovoľnej spálne. V celom objekte je zabezpečené bezplatné WiFi pripojenie na internet.

Príjemne si oddýchnete na vonkajšom posedení na terase alebo pri opekaní slaninky a špekačiek pri ohnisku s kotlíkom. Vaše autá si zaparkujete priamo pri ubytovaní. Veríme, že si u nás skvele oddýchnete. Už teraz sa na Vás tešíme v Chate Trogár pod Klingerom!Preferujeme: Rodiny s deťmi, Iba dospelých (bez detí), Iba zosobašené páry, Starších ako 25 rokov, Starších ako 35 rokov