Chata v krásnom prostredí so saunou

Prijmite pozvanie k nám do Chaty Studnička, situovanej v nádhernom prostredí podhorskej obce Litmanová, v okrese Stará Ľubovňa. Radi u nás privítame rodinky s deťmi menšie ale i väčšie skupinky hostí.

Litmanová má očarujúcu prírodnú scenériu a zároveň je aj východiskovým bodom početných turistických a cyklistických chodníkov. Rovnako počas prechádzok okolitou prírodou sa môžete venovať zberu lesných plodov, húb a liečivých byliniek. Pri Litmanovej sa nachádza hora Zvir, ktorá je známa ako obľúbené pútnické miesto. Okolie Vám ponúka veľa možností trávenia pokojnej ale i aktívnej dovolenky. Obdivovatelia histórie sa potešia návšteve Nestville Parku (expozícia tradičných ľudových remesiel spojená s prezentáciou histórie a súčasnosťou liehovarníctva na severnom Spiši), Stredovekého vojenského tábora, Múzea Zamagurskej dediny, Hradu Ľubovňa i Červeného Kláštora. Horúce letné dni odporúčame stráviť v Kúpeloch Vyšné Ružbachy, prípadne na Termálnom kúpalisko Izabela. Na adrenalínových nadšencov tu čaká Rafting na Dunajci. Obľúbenou atrakciou je aj splav na pltiach po Dunajci. Výbornú lyžovačku či snowboarding si doprajete na svahoch lyžiarskeho strediska Ski Litmanová a Ski park Vyšné Ružbachy.

Celoročne Vás srdečne privítame u nás v Chate Studnička s kapacitou pre 12 osôb. Na výber máte z týchto spální:
- jednej 2-lôžkovej spálne s manželskou posteľou a dvomi prístelkami na výsuvnom lôžku,
- jednej 3-lôžkovej spálne s manželskou posteľou, samostatným lôžkom a jednou prístelkou na výsuvnom lôžku,
-jednej 4-lôžkovej spálne so štyrmi samostatnými lôžkami.

Prízemie chaty pozostáva z obývacej miestnosti s krbom, televízorom so satelitným príjmom, dvomi rohovými gaučmi a balkónom. Chutné domáce jedlá si pripravíte v plne vybavenej a štýlovo zariadenej kuchyni s jedálenským posedením, pieckou, elektrickým sporákom, rýchlovarnou kanvicou, mikrovlnnou rúrou, umývačkou riadu, kávovarom, chladničkou a mrazničkou. Súčasťou prízemia je aj ďalšia kúpelňa so suchou saunou pre max. 6 osôb a toaletou.

Na poschodie chaty sa dostanete pekným dreveným schodiskom, kde na Vás čakajú 3 spálne, jedna 2-lôžková s dvomi prístelkami, jedna 3-lôžková s prístelkou a jedna 4-lôžková. Každá izba navyše disponuje balkónom a vlastnou kúpeľňou s toaletou. V celom objekte je zaistené bezplatné WiFi pripojenie na internet.

Na pozemku objektu si hostia môžu posedieť na jednej z dvoch terás, pripraviť niečo chutné na grile alebo uvariť famózny kotlíkový guláš. Detičky sa potešia detskému ihrisku s pieskoviskom, hojdačkou, preliezkami a šmýkačkou. Na požiadanie Vám radi zabezpečíme detskú stoličku na kŕmenie. Aktívnejší si na záhrade zahrajú aj volejbal alebo futbal. Vaše lyže a lyžiarky si odložíte v technickej miestnosti. Parkovanie áut je zabezpečené priamo pri objekte. Už teraz sa tešíme na Váš pobyt v Chate Studnička!