Dve nové - romantické drevené chaty!

Chaty Studenec sú situované v krásnom tichom prostredí na okraji malebnej obce Banský Studenec, vo vzdialenosti len 7 minút chôdze od Veľkého Kolpašského jazera. Výborná poloha chát na krásnej slnečnej lúke, pri lese a zároveň neďaleko potôčika, poskytuje našim hosťom celoročne ideálne podmienky pre prežitie skvelej dovolenky v kruhu rodiny a priateľov.

V letnom období sa skvele osviežite na blízkom jazere, ktoré ako jediné z ostatných okolitých jazier disponuje plážou pre deti. Na svoje si tu prídu aj milovníci turistiky a cyklistiky, ktorí tu môžu využívať viacero cyklotrás a značených turistických chodníkov, vedúcich nádhernou okolitou prírodou Štiavnických vrchov. Výborne oddýchnuť si môžete aj pri hubárčení a zbere lesných plodov v okolitých lesoch. Spríjemniť Váš pobyt sa určite oplatí aj relaxáciou v neďalekom kúpeľnom areáli a bazénoch termálneho kúpaliska v Sklených Tepliciach, či návštevou blízkeho historického mesta Banská Štiavnica, kde sa môžete prejsť krásnou botanickou záhradou, Banským múzeom v prírode a Arborétom Kysihýbel. V zimnom období sú priaznivcom zimných športov k dispozícii upravené zjazdovky lyžiarskeho strediska Salamandra Ski Resort. Venovať sa môžete aj bežkovaniu v okolí Červenej Studne.

Celoročne Vám ponúkame príjemné ubytovanie v úplne nových dvoch samostatných rekreačných chatách (dokončených v roku 2015 a 2016). Väčšia chata je vhodná pre ubytovanie 4 až 6 osôb, menšia pre 2 až 4 osoby.

Väčšia chata - prízemie chaty je tvorené útulnou spoločenskou miestnosťou s krbom a TV, ktorá je zároveň prepojená s plne zariadenou kuchyňou, v ktorej na prípravu vlastných chutných jedál môžete využívať elektrickú dvojplatničku, mikrovlnku, chladničku s mraziacim boxom, rýchlovarnú kanvicu a všetok potrebný riad. Súčasťou prízemia objektu je rovnako kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Schodiskom sa dostanete na poschodie chaty, kde sú Vám k dispozícii dve izby. Vo väčšej izbe je umiestnená manželská posteľ spolu s jedným samostatným lôžkom, v druhej izbe sa nachádza jedna samostatná posteľ a kút na spanie s dvoma pohodlnými matracmi.

K chate patrí priestranná slnečná terasa s možnosťou vonkajšieho posedenia, odkiaľ si zároveň môžete vychutnávať krásny výhľad na okolie. Pripravený tu pre Vás máme taktiež kolík na guláš, alebo prenosný gril, či menšie ohnisko s altánkom, nachádzajúce sa za chatou. Parkovanie pre dve autá je zaistené priamo pri chate (hneď vedľa príjazdovej cesty).

Menšia chata - má len obývateľné prízemie s izbou na spanie, kúpeľňou s toaletou ako aj obývacou izbou, v ktorej sa nachádza rozkladacia pohovka. Väčšia izba je spojená s kuchyňou, ktorá je vybavená elektrickou dvojplatničkou, chladničkou s mraziacim boxom, rýchlovarnou kanvicou a k dispozícii je všetok potrebný riad. Využívať tu môžete taktiež kúpeľňu so sprchovacím kútom s FM rádiom a toaletou. Na spanie sa tu nachádza menšia útulná izbička, v ktorej je manželská dvojposteľ a skriňa. V chladnom období vyhrievanie chaty zabezpečí elektrický konvektor.

Za chatou sa nachádza malé ohnisko a príjemné posedenie. Parkovanie pre dve autá je zaistené priamo pri chate (hneď vedľa príjazdovej cesty).

Veríme, že sa u nás budete cítiť výborne a radi nás čoskoro opäť navštívite. Tešíme sa na Vás.


Preferujeme: Rodiny s deťmi, Starších ako 25 rokov
Neakceptujeme: Partie mladých ľudí, Domáce zvieratá