Romantická chata v Pieninách

Chata Starý Mlyn je situovaná v Pieninách, v blízkosti obce Veľká Franková – okres Kežmarok. Dostanete sa k nám po lesnej, štrkovej ceste. V zimnom období Vám odporúčame vziať si pre istotu snehové reťaze.

Okolie chaty ponúka bohaté možnosti aktívneho oddychu uprostred prírody. Priaznivci turistiky majú k dispozícii turistické trasy v Pieninskom národnom parku. Zaujímavou atrakciou okolia je Chodník korunami stromov v Bachledovej doline. Rodinám s deťmi odporúčame návštevu Kaštieľa v Spišských Hanušovciach, Skanzenu Osturňa alebo výstup na Holumnický hrad. Deti radi zavítajú do Indoor Fun Parku Kamzíkovo v Tatranskej Lomnici a bobovej dráhy Tatrabob. V blízkosti sa nachádzajú aj prírodné jazerá, ako sú Zelené a Skalnaté pleso či Ružbašské krátery. Ak ste priaznivcami kúpania, odporúčame Vám Vojenské klimatické kúpele Tatranské Matliare a Termálne kúpalisko Izabela vo Vyšných Ružbachoch. V zimnom období využijete služby lyžiarskych stredísk v obci Ždiar, Ski TAJA – Tatranská Javorina, Ski Bachledka alebo lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica.

Chata Starý Mlyn s kapacitou 12 lôžok zaujme svojich hostí najmä krásnou okolitou prírodou a priestranným areálom. Ubytovanie sme pripravili pre jednu skupinu priateľov a známych.

V prízemí chaty sa nachádzajú spoločné priestory. Obývacia miestnosť, ktorej dominantou je kachľová pec, ponúka možnosť až štyroch prísteliek na pohovke. Naši hostia si oddýchnu pri teplej peci, zabavia sa spoločenskými hrami pri počúvaní hudby z rádia s CD prehrávačom. Súčasťou prízemia je aj plne vybavená kuchyňa s kachľovou pecou vhodnou na varenie i pečenie, chladničkou s mrazničkou, hriankovačom, rýchlovarnou kanvicou a jedálenským posedením. Milovníci kávy majú možnosť pripraviť si rannú kávičku za zvuku praskania dreva v ohni v takzvanom „french maker“ kávovare. V tejto časti chaty nájdete aj spoločnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a toaletou.

Na poschodí sa nachádzajú dve spálne. Jedna z nich má manželskú posteľ. Druhá spálňa disponuje manželskou posteľou a jedným samostatným lôžkom. Hostia tu majú k dispozícii aj matrac s roštom.

Zaujímavosťou našej chaty je vlastná koliba - Party dom, v ktorom nájdete veľkú spoločenskú miestnosť, krb, stolný futbal a saunu. Koliba sa prenajíma za poplatok. V exteriéri využijete ohnisko a vonkajší krb s posedením pod altánkom s možnosťou grilovania a varenia gulášu. Chata ponúka bezplatné parkovacie miesta na lúke pri objekte.

Prajeme Vám, aby ste si u nás užili krásnu dovolenku. Už teraz sa tešíme na Vašu návštevu v Chate Starý Mlyn.