Malebná príroda, pokoj a oddych v chate

Chata Špica sa nachádza v chatovej oblasti neďaleko rázovitej obce Spišský Štiavnik, 10 km vzdialenej od Popradu a 8 km od turistami vyhľadávaného Slovenského raja. Radi u nás privítame skupinky turistov, lyžiarov, rodinky s deťmi a všetkých, ktorí hľadajú ticho a pokoj v prírode.

Chata je situovaná v malebnej prírode, kde si prechádzku spríjemníte zbieraním húb, lesných plodov či liečivých byliniek. Turisti tu nájdu raj na zemi v podobe turistických chodníkov, ktoré vedú Slovenským rajom či známymi roklinami Piecky, Kyseľ a Suchá Belá. V lete sa schladíte na termálnom kúpalisku Vrbov a poriadnu zábavu tiež zažijete v aquaparku AquaCity v Poprade. Ak Vás zaujíma história odporúčame navštíviť Tatranskú galériu či Podtatranské múzeum v Poprade. Milovníci zimných športov si sneh dosýta užijú v lyžiarskych strediskách Ski centrum Kubašok, Novej Lopušnej Doline - SKITATRY, Lopušnej doline - SKICHEM aj v Snowparku Lučivná.

Chata je celoročne prístupná pre 12 osôb. Pre hostí máme pripravené celé poschodie so samostatným vchodom. Spoločné chvíle strávite v obývacom priestore s televízorom s káblovým prímom a jedálenským posedením. Obľúbený pokrm si uvaríte v kuchynke vybavenej elektrickým sporákom, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou a chladničkou s mrazničkou.

Po dni strávenom na čerstvom vzduchu oceníte štyri 2-lôžkové spálne, každá navyše s pohovkou (na ktorej sa po rozložení pohodlne vyspí dospelá osoba). V prípade potreby Vám pripravíme detskú postieľku. Samozrejmosťou je kúpeľňa so sprchovacím kútom a samostatná toaleta. Z chodby sa dostanete na terasu s gaučom, kde si v pokoji vypijete kávičku či prečítate zaujímavú knižku. V objekte je možnosť káblového pripojenia na internet.

K príprave rôznych grilovaných pochutín Vám poslúži gril, ak preferujete guláš, máme tu pre Vás kotlík a na opekanie špekáčikov ohnisko. Lyže a bicykle si odložíte v miestnosti na prízemí. Svojich päť áut si zaparkujete hneď pri objekte. Hostí, ktorí prídu autobusom alebo vlakom veľmi rád osobne vyzdvihne a dovezie ústretový pán domáci.

Príďte si k nám oddýchnuť od zhonu veľkomesta a strávte u nás krásnu dovolenku. Tešíme sa na Vás v Chate Špica.