Využite príspevok na rekreáciu

Ubytovanie v Chate Spengel Vás pozýva do rekreačnej oblasti Košiarny briežok, ktorý sa nachádza neďaleko obce Smižany, v okrese Spišská Nová Ves.

Ak ste sa rozhodli stráviť Vašu dovolenku v Slovenskom raji, určite sa vydajte na turistiku na Tomášovský výhľad, vyskúšajte splav Prielomu Hornádu a objavte krásu Medvedej jaskyne. V blízkosti od ubytovania sa nachádza mesto Spišská Nová Ves, kde s detičkami navštívite miestnu Zoo alebo sa počas horúcich dní schladíte na Letnom kúpalisku Spišská Nová Ves. Pekný je aj výlet na Spišský hrad alebo kultúrna prehliadka historickej Levoče.

Chata Spengel je vhodná pre pobyt maximálne desiatich hostí a ponúka Vám ubytovanie od mája do októbra. Prvé podlažie chaty pozostáva zo vstupnej verandy, kde sme Vám nachystali posedenie pri okne s výhľadom na okolitú prírodu. Priamo z verandy vedie vstup do obývacej miestnosti prepojenej s kuchynkou. Táto miestnosť je zariadená v tradičnom slovenskom štýle, nájdete tu posedenie za jedálenským stolom so stoličkami, pohovku a kuchynskú linku so sklokeramickou varnou doskou, rýchlovarnou kanvicou, mikrovlnnou rúrou a chladničkou. Tu Vám v prípade potreby poslúži aj kuchynská piecka, ktorá zároveň výborne vykúri celú miestnosť.

Na prízemí chaty je Vám rovnako k dispozícii kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou ako aj ďalšia samostatná toaleta. V podkroví chaty si príjemne oddýchnete v jednej 3-lôžkovej spálni s manželskou posteľou, samostatným lôžkom, detskou postieľkou a v jednej 5-lôžkovej spálni s manželskou posteľou, tromi samostatnými lôžkami a jednou prístelkou. Na chodbičke v podkroví Vám vieme navyše pripraviť ďalšiu prístelku pre jednu osobu.

Na oplotenej záhrade pri chate si vychutnáte čerstvý horský vzduch, posedíte na terase, pohojdáte na záhradnej hojdačke, uvaríte kotlíkový guláš, ugrilujete vlastné špeciality na grile alebo opečiete nejakú dobrou na ohnisku. Na zaparkovanie Vašich áut máte dostatočný priestor priamo pri chate. Tešíme sa na Vás v Chate Spengel.