V areáli lyžiar. strediska Skalka aréna!

Chata Skalka je situovaná v krásnom lesnom prostredí Kremnických vrchov, vo vzdialenosti 12 km od historického banského mesta Kremnica. Výborná poloha chaty tak poskytuje ideálne podmienky pre prežitie výbornej letnej ako aj zimnej dovolenky. Svahy blízkych lyžiarskych stredísk sú dobre udržiavané a zasnežované, pričom vychutnávať si tu môžete aj večerné lyžovanie. Na svoje si tu prídu taktiež všetci milovníci bežkovania, ktorým je v okolí k dispozícii zhruba 60 km bežeckých tratí.

Chata je umiestnená rovnako v blízkosti Skalka relax centra, kde si môžete počas celého Vášho pobytu vychutnávať relax vo vnútorných bazénoch a rôznych saunách. K dispozícii je Vám tu taktiež bowling, squash, fitness, telocvičňa, či vonkajšie ihriská na tenis, volejbal a basketbal. Spríjemniť Váš voľný čas si tu môžete okrem rôznych športov alebo relaxu vo wellness centre, taktiež podnikaním množstva turistických prechádzok a horských túr krásnou okolitou prírodou Veľkej Fatry. Ideálne podmienky sú tu vytvorené aj pre priaznivcov horskej cyklistiky, poľovníctva, hubárčenia a zberu lesných plodov (najmä čučoriedok). Venovať sa môžete aj rôznym výletom do blízkeho okolia chaty. Navštíviť sa určite oplatí historické centrum, mestský hrad alebo múzeum mincí v Kremnici, kúpele v Sklených Tepliciach, Planetárium M. Hella v Žiari nad Hronom, či neďaleké historické mestá Banskú Bystricu a Banskú Štiavnicu.

Chata Skalka disponuje celkovou kapacitou pre maximálne 12 osôb. Ubytovanie v nej je vhodné pre rodiny s deťmi a menšie skupiny priateľov a známych. Súčasťou chaty je spoločenská miestnosť s krbom, televízorom, rádiom a pohodlným posedením, ktorá je zároveň prepojená s kompletne vybavenou kuchyňou s možnosťou plnohodnotnej prípravy vlastných jedál. V podkrovnej časti objektu sú umiestnené tri spálne, 3-lôžková a 4-lôžková, ako aj väčšia 5-lôžková spálňa s možnosťou využitia ďalších dvoch prísteliek. Súčasťou chaty je rovnako pivničná časť. Samozrejmosťou ubytovania je kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou.

Pri chate nechýba vonkajšie posedenie s možnosťou opekania, grilovania a varenia kotlíkového gulášu. Vo vzdialenosti 200 metrov od ubytovania sú Vám k dispozícii služby reštaurácie. Pre záväznú rezerváciu chaty požadujeme vopred zaslanie 50%-tnej zálohy z ceny pobytu. Tešíme sa na Vás.