Chata v lese, pri ramene Malého Dunaja

Chata Rita je situovaná v prekrásnom prostredí rekreačnej oblasti Alba Regia pri obci Jahodná, presnejšie na brehu Malého Dunaja, na južnom Slovensku.

Toto jedinečné chránené prírodné územie si Vás získa svojou vynikajúcou atmosférou v ktoromkoľvek ročnom období. V príjemne teplých a slnečných mesiacoch si tu na svoje prídu najmä milovníci rybárčenia, vodných športov, kúpania, poznávania prírodných aj kultúrno-historických pamiatok a prechádzok popri rieke či okolitým voňavým lesom. Rovnako je toto miesto ideálne pre nadšencov cykloturistiky, a to vďaka veľmi dobre označeným a upraveným cyklotrasám po okolí. Len 100 metrov od chaty sa nachádza známa reštaurácia Alba Regia, kde majú hostia možnosť chutného stravovania a zároveň využitia doplnkových služieb ako prenájom člnov či zábavy detí na detskom ihrisku s atrakciami. Dokonalý relax pri kúpaní v termálnych vodách si môžete dopriať v neďalekých termálnych kúpaliskách ako napríklad Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi, Thermalparku v Dunajskej Strede alebo na mestských kúpaliskách v Topoľníkoch a Diakovciach.

Celoročne Vám ponúkame komfortné ubytovanie v Chate Rita s celkovou kapacitou 8 lôžok (vrátane prísteliek). V našej chate sú srdečne vítané najmä rodinky s deťmi, partie mladých ľudí so záujmom osláv neubytovávame.

Na prízemí tejto útulnej chaty sa nachádza spoločenská miestnosť s krbom, televízorom, DVD prehrávačom, rádiom a pohodlnou pohovkou (využiteľnou ako prístelka pre 2 osoby), kde môžete tráviť príjemné chvíle v kruhu svojej rodiny či blízkych priateľov. Vaše obľúbené domáce jedlá si pokojne pripravte v plne zariadenej kuchyni, vybavenej elektrickou dvojplatničkou, mikrovlnnou rúrou, chladničkou s mrazničkou, rýchlovarnou kanvicou, kompletným kuchynským riadom a jedálenským posedením. Táto časť chaty je zároveň doplnená o dve 2-lôžkové spálne a jednu spoločnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a toaletou. V podkroví ubytovania nájdu svoj kľud a oázu pokoja aj ďalší dvaja hostia v jednej 2-lôžkovej spálni. Posteľná bielizeň je zahrnutá v cene. Uteráky si treba priniesť vlastné. Naši hostia si môžu objednať raňajky v neďalekej reštaurácii Alba Regia.

Vonkajšia časť chaty s terasou, posedením, grilom, krbom a ohniskom je dokonale pripravená na rodinnú grilovačku či varenie chutného kotlíkového gulášu. Parkovanie Vašich áut je samozrejme možné hneď pri objekte.

Radi Vás v tomto jedinečnom prostredí kedykoľvek privítame a už teraz sa tešíme na Vašu návštevu!


Preferujeme: Rodiny s deťmi
Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty, Partie mladých ľudí