Chata s krbom blízko jazera

Chata Richňava sa nachádza v peknom prostredí Štiavnických vrchov v katastri obce Štiavnické Bane. Nájdete ju v chatovej osade pri Malom Richňavskom jazere. Malé Richňavské jazero je od Veľkého Richňavského jazera oddelené len hrádzou. V minulosti boli jazerá využívané na banské účely. Dnes slúžia na rekreáciu. V jazerách sa môžete kúpať, pestovať vodné športy a na svoje si prídu aj rybári. Okolité Štiavnické vrchy zas ponúkajú možnosti prechádzok, turistiky a hubárčenia. Navštíviť môžete aj historickú Banskú Štiavnicu, Kremnicu či Banskú Bystricu. Ak k nám prídete v zime, výborne si zalyžujete v lyžiarskom stredisku Salamandra, ktoré je od objektu vzdialené len 7 km. Pri dostatočnej snehovej nádielke zima praje aj bežcom na lyžiach.

Kompletne zrekonštruovaná chata Vám ponúka pohodlné ubytovanie s celkovou kapacitou 10 lôžok. Naša chata sa prenajíma len ako celok pre rodinky, páry či skupinky osôb.

Prízemie chaty tvori spoločenská miestnosť s krbom, televízorom, HiFi vežou a posedením. Tiež je tu jedáleň a kompletne zariadená kuchyňa, kde si môžete pripraviť chutné jedlo. Vybavená je plynovým sporákom s elektrickou rúrou, chladničkou, mikrovlnkou, rýchlovarnou kanvicou a toustovačom. Na prízemí chaty sa taktiež nachádza jedna dvojlôžková izba, kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Na poschodí chaty sú dve trojlôžkové spálne s možnosťou jednej prístelky na každej z nich.

K chate patrí záhradné posedenie s možnosťou opekania, grilovania a varenia guľášu v kotlíku. Parkovať môžete priamo pri chate. Ak sa Vám na dovolenke nechce variť, radi Vám zabezpečíme možnosť stravovania v susednom penzióne. V penzióne môžete taktiež využívať tenisový kurt, detské ihrisko, biliard i šípky.

Príďte spoznávať malebnú banskú obec Štiavnické Bane a jej okolie. Oddýchnete si v útulnej chate v príjemnom a tichom prostredí. Tešíme sa na Vás.


Neakceptujeme: Domáce zvieratá