Terasa s výhľadom na Zemplínsku Šíravu!

Chata nad Šíravou u Laca je situovaná vo vyhľadávanej rekreačno-turistickej oblasti Kaluža, len 800 metrov od Zemplínskej Šíravy, na ktorej hladinu si môžu naši hostia vychutnávať prekrásny panoramatický výhľad už priamo z terasy chaty. Blízke okolie ubytovania poskytuje široké možnosti relaxu, turistiky aj športového vyžitia. Milovníci kúpania a vodnej zábavy si istotne prídu na svoje nie len v rekreačnej časti Kaluža s jej novovzniknutým Thermalparkom Šírava, ale aj v Klokočove či Kamenci. Vďaka výbornej polohe chaty, v tichom prostredí pri lese, sa tu môžete rovnako dobre venovať zberu sladkých lesných plodov či voňavých húb, ako aj turistike a cykloturistike. Chata je navyše umiestnená neďaleko turistického chodníka smerujúceho k Vinianskemu jazeru (vzdialenému 20 minút pešou chôdzou), kde sa môžete príjemne osviežiť a potom pokračovať ďalej v ceste až na hrad s očarujúcim výhľadom na prekrásnu okolitú prírodu. Na celodenný výlet sa Vám istotne oplatí vybrať aj na tretie najväčšie prírodné jazero na Slovensku - Morské oko, ktoré je štátnou prírodnou rezerváciou s chránenou flórou a faunou a nachádza sa len 30 minút cesty autom od chaty.

Celoročne Vám ponúkame príjemné ubytovanie v Chate nad Šíravou u Laca s celkovou kapacitou 10 lôžok (vrátane prísteliek). Chata je rozdelená na dve nepriechodné časti, avšak prenajíma sa vždy len jednej skupine hostí ako celok. Na prízemí chaty je Vám plne k dispozícii príjemná a v horúcom letnom počasí veľmi obľúbená spoločenská miestnosť, ktorá Vám poskytne príjemné schladenie a osvieženie. V jej výbave nájdete krb, televízor, rádio, spoločenské hry a rozťahovaciu pohovku, využiteľnú v prípade potreby ako prístelku pre 1 osobu. Zároveň sa v tejto časti chaty nachádza menšia kuchynka, vybavená kuchynským riadom, plynovým varičom, chladničkou a rýchlovarnou kanvicou. Vynikajúce je aj prepojenie s vonkajšou časťou chaty a to vďaka terase s posedením, na ktorej môžete počas Vášho pobytu oddychovať v kruhu rodiny či priateľov alebo grilovať a hrať rôzne spoločenské hry. K dispozícii je Vám tu taktiež jedna spoločná kúpeľňa s toaletou.

Na poschodie chaty sa vchádza bočným vchodom. V hornej časti ubytovania s ďalšou spoločenskou miestnosťou (vybavenou taktiež krbom, televízorom, rádiom, jedálenským posedením a pohodlnou rozkladacou pohovkou s jednou prístelkou) si môžete vychutnávať voňavú šálku kávy či občerstvenie. Na jeho prípravu tu môžete použiť plne zariadenú kuchyňu, vybavenú plynovým sporákom s rúrou, chladničkou s mrazničkou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou a kompletným kuchynským riadom. Samozrejmosťou vybavenia poschodia je ďalšia spoločná kúpeľňa s toaletou. Po schodoch sa dostanete do dvoch príjemných drevom obložených 4-lôžkových spální, pričom v jednej sú Vám k dispozícii dve manželské postele a balkón a v druhej manželská posteľ s dvomi samostatnými lôžkami.

V priestrannej vonkajšej časti chaty so záhradou a ohniskom si môžete dopriať romantické chvíľky pri opekaní tradičných špekačiek alebo si len tak ľahnúť do trávy a relaxovať pri príjemných slnečných lúčoch. Pohodlné parkovanie 3 áut je možné hneď pri objekte vo dvore. Tešíme sa na Vašu návštevu.