Príjemná chata v pokojnom prostredí lesa

Chata na Králikoch je situovaná v tichom prostredí lesa, pri malebnej horskej obci Králiky. Krajšie miesto pre svoj relaxačný i aktívny oddych nájdete len veľmi ťažko. Rodiny s detičkami alebo skupinky priateľov a známych určite ocenia hlavne priestrannosť chaty ako aj jej veľmi výhodnú polohu.

Ak máte radi turistiku, ste na správnom mieste. Okrem Kremnických vrchov si vychutnáte aj krásy Starohorských vrchov. Vyberte sa na potulky prírodou a naskytnú sa Vám nádherné výhľady na Králickú tiesňavu, Beatine vodopády, veľa reťazí či rebríkov. Vaše deti určite potešia chutné maliny, čučoriedky či lesné jahody. Pre milovníkov histórie sú tu blízke mestá Banská Bystrica, Kremnica či Banská Štiavnica. Nájdete tu tradičnú architektúru, divadlá a veľa príjemných miest na posedenie s rodinou či priateľmi.

Dovolenka v zimnom období Vám zaisto prinesie radosť zo snehu, ktorého je v tejto oblasti naozaj požehnane. Blízke lyžiarske strediská Ski Králiky, Salamandra Ski Resort alebo lyžiarske stredisko Skalka sú vhodné na lyžovačku pre malých aj veľkých.

Priestranná Chata na Králikoch ponúka celoročne príjemné ubytovanie s maximálnou kapacitou pre 21 osôb. Hlboký spánok si vychutnáte vo dvoch 2-lôžkových, jednej 3-lôžkovej, jednej 4-lôžkovej a dvoch 5-lôžkových spálniach. Všetky spálne sú vybavené vždy manželským lôžkom ako aj samostatnými lôžkami, niektoré disponujú aj balkónom.

Súčasťou chaty sú štyri spoločenské miestnosti (umiestnené na každom poschodí), kde si vždy príjemne posedíte s rodinou a priateľmi na pohodlnom gaučovom posedení. Na prízemí chaty sa nachádza okrem spoločenskej miestnosti vyhradenej pre fajčiarov aj druhá spoločenská miestnosť s krbom, televízorom so satelitným príjmom, CD/DVD prehrávačom a rádiom.

Gazdinky určite poteší plne vybavená kuchyňa s elektrickým sporákom s keramickou varnou doskou s rúrou, rýchlovarnou kanvicou, chladničkou s mrazničkou, hriankovačom, toasterom, mikrovlnnou rúrou, kávovarom a umývačkou riadu. K dispozícii je Vám tu aj všetok riad potrebný na varenie a pečenie domácich dobrôt. Samozrejmosťou chaty sú dve kúpeľne so sprchovacími kútmi a dve toalety (jedna toaleta je samostatná a druhá je umiestnená v jednej z kúpeľní).

Krásne rána a spev vtákov, či príjemné večery v tichom prostredí si vychutnáte aj v altánku s vonkajším posedením alebo pri grilovačke a opekačke. Milá a ochotná majiteľka Vám rada na požiadanie pripraví chutný guláš. Vaše ratolesti sa môžu zahrať na schovávačku či vybehať sa pri futbale. Vaše lyže aj bicykle starostlivo uschováme. Parkovanie pre autá je zabezpečené priamo pri chate.

Veríme, že Váš pobyt v našej Chate na Králikoch bude nezabudnuteľný. Tešíme sa na Vašu skorú návštevu!