Pri lese a potoku, so záhradným krbom!

Chata na Jarabej je situovaná v krásnom prostredí Nízkych Tatier pod Čertovicou, v obci Jarabá, v okrese Brezno. Skvelá poloha chaty a nádherná okolitá príroda je správnym ukazovateľom pre strávenie pokojnej a ničím nerušenej dovolenky v kruhu priateľov či rodiny.

Môžete sa tu naplno venovať rôznym voľnočasovým aktivitám, turistike, cyklistike, hubárčeniu i zberu lesných plodov. Nádherná je prechádzka popri Vrbickom plese či návšteva Bystrianskej jaskyne a demänovských jaskýň. V letných horúcich dňoch na Vás čakajú letné kúpaliská v Krpáčove a Táloch, kde máte možnosť zahrať si golf na golfovom ihrisku Gray Bear Tále. Vaše deti určite poteší výlet vláčikom po Čiernohronskej železnici v Čiernom Balogu a návšteva Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline. V zime si dokonale užijete zimné športy v lyžiarskych strediskách Ski Čertovica, Ski centrum Mýto pod Ďumbierom a Ski Tále.

Chata na Jarabej je v prevádzke počas celého roka. Kapacita chaty je vhodná pre 10 osôb. Prízemie tvorí útulná spoločenská miestnosť s krbom, rádiom, CD prehrávačom a posedením, kde sú Vám k dispozícii rôzne spoločenské hry. Pre našich hostí je pripravená plne zariadená kuchyňa s plynovým sporákom a rúrou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou a chladničkou s mrazničkou. V prípade potreby je našim hosťom dostupné aj lôžko nachádzajúce sa pod schodmi. Prízemie je dovybavené kúpeľňou s rohovou vaňou a samostatnou toaletou.

Na poschodí chaty je situovaná galéria, kde si môžete príjemne posedieť na gauči, ktorý v prípade potreby slúži ako prístelka pre jednu osobu. Nájdete tu aj dve spálne, 2-lôžkovú so samostatnými lôžkami, vlastným vstupom na balkón a 3-lôžkovú so samostatnými lôžkami. Rovnako je tu pre Vás dostupná i druhá toaleta s umývadlom.

V podkroví sú pre Vás pripravené ďalšie dve spálne, 1-lôžková so samostatnými lôžkami a 2-lôžková tiež so samostatnými lôžkami. Vaše bicykle a lyže si odložíte do miestnosti určenej na ich úschovu. Parkovanie Vašich áut je zabezpečené priamo pri chate.

Pokojné večery s priateľmi či rodinou môžete tráviť na vonkajšej terase s posedením. Tu si ugrilujete chutné jedlá, upečiete slaninku či špekačky, prípadne uvaríte skvelý kotlíkový guláš. Príďte nás navštíviť do Chaty na Jarabej. Tešíme sa na Vás.