Školy v prírode, Letné tábory

Chata Mraznica sa nachádza v krásnom horskom prostredí baníckej obce Hnilčík, priamo v lyžiarsko-športovo-rekreačnom stredisku Mraznica, neďaleko okresného mesta Spišská Nová Ves, v tesnom susedstve Národného parku Slovenský raj.

Celoročne ponúkame ubytovanie pre väčšie skupiny, ale aj jednotlivcov s kapacitou 80 lôžok v samostatných 2-posteľových a 3-posteľových izbách.

K dispozícii je 3000 m zasnežovaných zjazdoviek, 3 vleky, lyžiarska škôlka s ďalšími 3 vlekmi s nízkym lanom pre deti. Nájdete tu požičovňu lyží a snowboardov a miestnosť pre odkladanie lyží. Prevádzkujeme večerné lyžovanie a nachádzajú sa tu možnosti pre bežecké lyžovanie.

Pre sezónu 2018/19 sa v Mraznici spúšťa nová služba – verejné korčuľovanie na chladenej krytej ľadovej ploche 30 x 15 m.

K dispozícii j aj kúpacia drevená kaďa 38°C, masáže (na objednávku) a krytý nadzemný bazén. Jesenné rehabilitačné pobyty zahŕňajú: masáže elektroliečbu, rašelinový zábal, liečba biolampou.

V izbách sa nachádzajú postele, šatníková skriňa, nočné stolíky a umývadlo. Sociálne zariadenia (sprchy, WC) zvlášť pre mužov a ženy sa nachádza na chodbe. Stravovanie je zabezpečené formou plnej penzie v dvoch samostatných jedálňach s kapacitou 50 miest.

K dispozícii je miestnosť na odkladanie bicyklov a iného športového výstroja, ako aj parkovisko, ktoré je v cene ubytovania.

V letných mesiacoch môžu ubytovaní hostia využiť krytý bazén. Pekné spoločné chvíle môžete stráviť v pri kávičke či poháriku v bare, alebo pri spoločenských hrách ako je stolný tenis, šípky alebo biliard.

V areáli je k dispozícii kryté športovisko, multifunkčné ihrisko pre tenis alebo floorbal, hojdačky, šmykľavky a trampolína. Nachádza sa tu tiež otvorené ohnisko pripravené na opekanie alebo grilovanie.

V banskej obci je možné navštíviť zaujímavú atrakciu Banský skanzen, založený v roku 2012, ktorý zahŕňa múzeum na poschodí zrubovej budovy vedľa obecného úradu a sprístupnenie Štôlne Ľudmila.

Uprostred lesov môžete relaxovať a venovať sa športovým a kultúrnym aktivitám po celý rok, nakoľko región Spiša je najbohatším regiónom Slovenska, čo sa týka prírodných, kultúrnych a historických krás. Ubytovanie je vhodné na relax, zábavu a oddych s plnou kopou zážitkov. Tešíme sa na Vašu návštevu.