Chata s vírivkou pri Palcmanskej Maši

Chata Máša sa nachádza v známej rekreačnej oblasti, v centre obce Dedinky, pri vodnej nádrži Palcmanská Maša, v okrese Rožňava.

Okolie ponúka bohaté možnosti aktívneho oddychu. Priaznivci turistiky využijú turistické trasy v Národnom parku Slovenský raj. Zaujímavými turistickými vychádzkami sú Markušovský skalný hríb a Hermesova studňa. Rodinám s deťmi odporúčame výlety do okolitých hradov a kaštieľov, z ktorých spomenieme Hrad Muránčok, Markušovský alebo Štítnický hrad, Kaštieľ v Markušovciach či Betliar. Deti radi navštívia aj Zoologickú záhradu v Spišskej Novej Vsi. Ak Vám kúpanie na vodnej nádrži nevyhovuje, v okolí sa nachádza kúpalisko v Spišskej Novej Vsi, Rožňave, Aqua Spa Gánovce, AquaCity Poprad či rekreačný areál Predná Hora. Za zmienku stojí i známa Dobšinská ľadová jaskyňa alebo už menej známa Ochtinská aragonitová jaskyňa. V zimnom období máte k dispozícii veľa lyžiarskych stredísk, z ktorých spomenieme napríklad lyžiarske stredisko Hnilec, Rejdová, Ski centrum Telgárt a Mraznica.

Chata disponuje celkovou kapacitou desať lôžok vrátane prísteliek. Dostupná Vám je počas celého roka.

V prízemí chaty sa nachádzajú spoločné priestory. Veľká spoločenská miestnosť s krbom, televízorom so satelitným príjmom, rádiom s CD prehrávačom a DVD prehrávačom. Príprava stravy i samotné stravovanie prebieha v samostatnej kuchyni, v ktorej je jedálenské posedenie. Kuchyňa je pre potreby našich hostí plne vybavená chladničkou s mrazničkou, kávovarom, elektrickým sporákom, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou. V tejto časti chaty nájdete aj spoločnú kúpeľňu so sprchovacím kútom, práčkou a toaletou.

Chata svojím hosťom ponúka ubytovanie v dvoch 2-lôžkových spálňach a jednej 4-lôžkovej spálni s možnosťou až štyroch prísteliek na dvoch pohovkách. Všetky spálne sú situované na prvom podlaží. Z chodby majú naši hostia prístup na terasu s výhľadom na okolie a lehátkami na oddych v letnom období.

Zaujímavosťou našej chaty je vlastná vírivka, ktorú majú ubytovaní hostia k dispozícii za poplatok. Pri objekte je ohnisko s vonkajším posedením pod altánkom s možnosťou grilovania a varenia gulášu. Detská postieľka, veľká záhradná hojdačka, šmýkačka, pieskovisko, detský bazén či sánky urobia radosť najmä detským návštevníkom. Chata Máša ponúka tri bezplatné parkovacie miesta.

Veríme, že sa u nás budete cítiť výborne a už teraz sa tešíme na Vašu návštevu.