Letná romantika na horách

Chata Mariam sa nachádza neďaleko obce Oščadnica, v blízkosti lesa. Je vhodná najmä na rodinné pobyty, pre skupinky priateľov a milovníkov prírody.

Ak máte záujem počas Vašej dovolenky aj niečo vidieť a zažiť, odporúčame Vám výlet ku skanzenu Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke, previesť sa historickou lesnou železničkou s parnou lokomotívou, navštíviť Kysucké múzeum v Čadci či unikátny Slovenský orloj v Starej Bystrici. Okrem toho sa oplatí vidieť kaštieľ v Oščadnici a Múzeum Jozefa Krónera v Staškove. V prípade záujmu si môžete zaplávať v Mestskej plavárni a kúpalisku Čadca. Krásne sú výlety do okolitej prírody Kysuckých Beskýd aj cyklistická túra okolím. Najväčším zimným lákadlom sú miestne lyžiarske strediská Športcenturm Oščadnica a Snowparadise Veľká Rača (len 3,6 km od chaty).

Celoročne Vás radi ubytujeme v Chate Mariam, ktorá je kapacitne prispôsobená pre pobyt 6 hostí. Chata je nová, postavená v štýle drevenice s moderným nábytkom.

Prízemná časť chaty Vám poskytne dostatočný priestor na Váš voľný čas. Tu strávite dovolenkové chvíle v kruhu blízkych na gaučovom sedení, sledovaním dobrého programu v televízore so satelitným príjmom, počúvaním rádia alebo vychutnávaním si pokrmov za typickým dreveným stolom so stoličkami. V rámci tejto miestnosti sme pre Vás pripravili kompletne zariadenú kuchynku s krbovou pieckou, sklokeramickou varnou doskou, elektrickou rúrou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, chladničkou s mrazničkou a navyše aj s umývačkou riadu.

Poschodie chaty je určené na oddych a zaslúžený spánok, ktorý si doprajete v jednej z dvoch 3-lôžkových spální, každá s manželskou posteľou a samostatným lôžkom. Z obidvoch spální vedie vstup na balkón. V chate je Vám k dispozícii kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a ďalšia samostatná toaleta. Bezplatné WiFi pripojenie na internet je zabezpečené vo všetkých priestoroch ubytovania.

Na vonkajšej terase s moderným exteriérovým posedením si doprajete kvalitné vínko alebo kávičku a naplno vychutnáte čerstvý horský vzduch. Navyše je tu pre Vás pripravený aj gril, kotlík, športová výbava na hru futbalu, volejbalu a tenisu. Tenisový kurt je situovaný pri chate. Pivničný priestor Vám poslúži ako miestnosť na úschovu lyží. Autá si pohodlne zaparkujete priamo pri chate.

V neďalekom penzióne (100 m) je možné doobjednať si celodenné stravovanie. Keďže pobyt so psíkom u nás nie je povolený, môžete využiť služby Hotela pre psov v Oščadnici. Tešíme sa na Váš tohtoročný pobyt v Chate Mariam.


Preferujeme: Rodiny s deťmi, Starších ako 25 rokov
Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty, Domáce zvieratá