Leto na chate

Chata LESIA sa nachádza v malebnom prostredí Chvojnice uprostred Strážovských vrchov. Priamo z chaty to máte na skok do lesa a zároveň kúsok od centra obce. Ihličnatý les a horský potôčik vedľa chaty vytvárajú tú pravú atmosféru na dokonalú regeneráciu a relax. Chata je ideálna pre rodiny s deťmi, páriky a menšie skupinky priateľov, turistov a cykloturistov, ktorí hľadajú oddych a pohodu.

Chata ponúka ubytovanie pre 7 osôb v dvoch podkrovných dvojlôžkových spálňach s možnosťou jednej prístelky. Rozkladací gauč v spoločenskej miestnosti ponúka ďalšie dve prístelky.

Prízemie chaty tvori veľká spoločenská miestnosť s krbom, televízorom, satelitom a pohodlnou sedačkou. Samozrejmosťou je kompletne zariadený kuchynský kút s chladničkou, mikrovlnkou, dvojplatničkou, varnou kanvicou a drezom, jedálenská časť so stolom a barový pult. Nechýba ani kúpeľňa so sprchovacím kútom, umývadlom a toaletou. Kúrenie chaty zabezpečujú elektrické konvektory a krb.

V oplotenom areáli chaty v peknom rovinatom dvore je pre Vás pripravené posedenie s grilom, altánok so záhradným nábytkom a náradím na grilovanie a záhradná hojdačka. V letných mesiacoch je pre detičky k dispozícii pieskovisko v tvare korytnačky a hojdačka. Dvor poskytuje miesto na parkovanie pre 2 autá, ďalšie miesta sú cca 10 - 50 metrov od chaty.

Počas Vašej dovolenky sa určite nestihnete nudiť. Každý deň si môžete naplánovať iný program. Vo vzdialenosti zhruba 20 km nájdete kúpaliska a aquaparky, lyžiarske strediská, kúpele, zoo, historické a kultúrne pamiatky. Kúsok od chaty začínajú turistické trasy, bežecké trate pre bežcov na lyžiach i cyklistický okruh. Okolité lesy sú rajom pre hubárov a zberačov lesných plodov.