Komfort pre rodiny s deťmi v raji

Chata Kubo sa nachádza v strede obce Hnilčík. Rázovitá obec Hnilčík leží v juhovýchodnej časti Národného parku Slovenský raj a je vhodným východiskom nielen na pešie túry v Slovenskom raji, ale aj na výlety autom na poznávanie historických pamiatok Gemera a Spiša (Betliar, Krásna Hôrka, Levoča, Spišský hrad), do Dobšinskej ľadovej jaskyne, Vysokých Tatier a na termálne kúpaliská Vrbov a AquaCity Poprad (otvorené celoročne). V lete je možnosť kúpania a člnkovania na blízkej priehrade Dedinky a v zime je možnosť lyžovania priamo v obci v lyžiarskom stredisku Hnilčík - Mraznica (1,8 km) a v lyžiarskych strediskách Mlynky - Biele Vody, Nálepkovo a Spišská Nová Ves - Rittenberg.

Ponúkame Vám ubytovanie v štýlovo zariadenej chate s kapacitou 12 lôžok. Chata disponuje 5 útulnými samostatnými izbami (4/2, 1/4 s balkónom). K dispozícii je tu spoločenská miestnosť, vybavená krbom, TV so satelitom, rádiom s CD prehrávačom, veľkým jedálenským stolom a pre prípravu vlastnej stravy Vám tu poslúži plne zariadený kuchynský kút, v ktorom môžete využívať elektrický sporák s elektrickou rúrou, chladničkou, rýchlovarnou kanvicou, mikrovlnnou rúrou, hriankovačom a kompletným kuchynským inventárom. Spoločenská miestnosť s východom na slnečnú terasu ponúka zároveň pohľad na jazero a altánok. Samozrejmosťou chaty sú dve kúpelne (so sprchový kútom) a dve toalety.

Ubytovaní hostia tu majú k dispozícii priestranný pozemok, veľkú trávnatú plochu na loptové hry s ohniskom a grilom, kde si môžete rovnako oddýchnuť a relaxovať pri grilovaní, opekaní a varení kotlíkového gulášu. Taktiež tu máme pre Vás pripravené lopty, bedminton a spoločenské hry (človeče, aktivity, šach, karty). Nechýba tu ani miestnosť na odkladanie bicyklov a lyží ako aj palivové drevo do krbu a ohniska. Svoje auta si bezpečne odparkujete priamo pri chate.

V blízkom okolí chaty si môžete nazbierať lesné plody (maliny, čučoriedky, brusnice a hríby). Našim hosťom počas pobytu požičiavame kartičku s voľným vstupom do Slovenského raja.

Chata ponúka tiché a kľudné ubytovanie vhodné pre rodiny s deťmi a skupinky turistov. Dieťa do 3 rokov bez nároku na lôžko je ubytované u nás zadarmo. Deťom do 10 rokov a pri pobytoch dlhších ako 7 dní poskytujeme zľavy. Tešíme sa na Vás.