Chata uprostred lesa

Zrubová Chata Kristína sa nachádza na Orave, v malebnom a krásnom prostredí na Slanej vode, v obci Oravská Polhora pod Babou horou.

Minerálne pramene jódo-brómovej vody na Slanej vode sú výnimočné svojím vysokým obsahom solí, vďaka čomu dostala táto oblasť aj svoj názov. Vyskytovali sa tu liečivé kúpele, ktoré boli počas vojny nanešťastie zničené. Nedávno však návštevníkom sprístupnili novovybudované malé inhalatórium, ktoré vytvára podobnú mikroklímu ako má morské podnebie tak priaznivo pôsobiace na ľudské zdravie.

Návštevnici ocenia samotu, súkromie, tiché horské a čisté prostredie, vôňu lesa, spev vtáčikov a ničím nerušený pokoj. Drevenička i okolie ponúka dokonalé príležitosti pre rodinné výlety, firemné, športové či zábavné akcie pre Vás aj Vašich priateľov.

Ponúkame Vám dve veľké terasy. Jedna z nich vedie priamo z obývačky a poskytuje nádherný výhľad na okolitý les. Na terase sa nachádza posedenie. Pri raňajkách či obede si vychutnáte jedinečný pohľad na okolie a ticho, z ktorého načerpáte novú energiu a silu. Druhá terasa sa nachádza na prízemí, kde si počas nepriaznivého počasia môžete navariť guľáš. Deti poteší krásna, farebná, veľká loď z dreva a šmýkačka.

Prístup k chate je možný v letnom aj zimnom období. Vo dvore máte k dispozícii päť bezplatných parkovacích miest.

V drevenici sa môže ubytovať 10 osôb v 2-lôžkových a 4-lôžkových spálňach. Viac osôb len po dohode. Nájdete tu dve spoločenské miestnosti s hrami, ako sú šípky a stolný futbal. Na prízemí je situovaná sauna. Kompletne zariadená kuchyňa zahŕňa elektrický sporák s rúrou, chladničku s mrazničkou a mikrovlnnú rúru. Hostia využijú dve samostatné kúpeľne s toaletami (vaňou aj sprchovým kútom).

Drevenica poskytuje úplné pohodlie aj najnáročnejším klientom. Vykurovanie je zabezpečované ústredným automatickým a podlahovým kúrením. Hostia sa potešia najmä saune, vinárni či aparatúre s disco osvetlením. Chata má alarm a bezpečnostný kamerový systém.

Drevenica je situovaná pod úpätím Babej hory (1 725 m n. m.) a Pilska (1 557 m n. m.). Priamo od zrubovej drevenice vedú značné turistické chodníčky na Babiu horu a turistický prechod do Poľska. Chata je obkolesená lesmi a okolitými vrchmi Babej hory a Pilska, ktoré vytvárajú dokonalú scenériu a urobia aj z Vašej dovolenky tú nezabudnuteľnú.

Priamo pod oknami nájdete čučoriedky a iné lesné plody a hríby. Oblasť je známa zberom hríbov a iných plodov. Zima je ideálna na bežkovanie - hneď v okolí sú bežecké trate a cyklotrasy. Okolie ponúka svoje čaro v každom ročnom období. V zimnom období je bezproblémový prístup, v prípade potreby Vám majiteľ zabezpečí prevoz aj odhrnutie snehu.

Chata Kristína pod Babou horou sa teší na Vašu návštevu.


Neakceptujeme: Domáce zvieratá