Na ranči so zvieratami, ďaleko od stresu

Znova otvorené po kompletnej rekonštrukcii! Zľavy až 30%!

Vitajte na Horskom Ranči, ktorý vyrástol s dôrazom na úctu k prírode a lásku k zvieratám.

Naša chata je súčasťou areálu súkromného azylu pre zvieratá v tichom prostredí, na samote na hranici lesa, v lokalite Nová Baňa v Banskobystrickom kraji, len 10 kilometrov od diaľnice.

Ubytovanie pre milovníkov prírody a zvierat je k dispozícii celoročne počas víkendových pobytov od piatka do nedele a cez predĺžené víkendy a sviatky. Chata disponuje celkovou kapacitou pre pohodlný pobyt 10 osôb. Súčasťou ubytovania sú dve kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou.

Na terase si v kruhu najbližších posedíte a vychutnáte dobré jedlo, ktoré si môžete pripraviť v kompletne zariadenej kuchyni. K príprave grilovaných špecialít Vám poslúži gril, na prípravu gulášu kotlík a ku každej chate patrí aj opekačka na ohnisku. Milovníci zvierat si prídu na svoje pri koníkoch, psíkoch, mačičkách, vtáčikoch a ostatných zvieratkách. Pre deti sme pripravili veľké pieskovisko s hračkami. Vaše autá si pohodlne zaparkujete priamo pri ubytovaní v oplotenom areáli.

Z voňavej lúky nad chatou uvidíte nádherný východ slnka nad Štiavnickými vrchmi. Nadmorská výška 600 - 900 m n. m., silne okysličený vzduch a čistá horská príroda pomáhajú pri liečbe mnohých ochorení (napr. dýchacích problémov, alergií, psychických porúch, depresií i stresu).

V okolí sú dva náučné chodníky vhodné pre pešie i cyklistické túry. Priamo od nás sa po náučnom chodníku Vojšín dostanete na Starohutský vodopád, vrch Vojšín a Andezitové kamenné more. Z mesta sa po náučnom chodníku Zvonička dostanete na rozhľadňu Háj – unikátnu 21 m vysokú vyhliadkovú vežu, odkiaľ Vás poteší pohľad na Novobanskú kotlinu, Pohronský Inovec, ale aj časť Podunajskej nížiny či Vtáčnik, ba dokonca i Ostrihom. Na vyhliadkovej plošine je umiestnený ďalekohľad s 35-násobným priblížením. Vo vodnej nádrži Tajch si zaplávate, rybári si ulovia ryby alebo si tu jednoducho oddýchnete na brehu jazera. V zime si zoberte so sebou bežky, lyže, sánky i korčule, možností na zimné športy je tu neúrekom.

V našom areáli sa nachádza krásna kamenná klenbová vínna pivnička s nádherným historickým osvetlením, obklopená zelenou záhradou, kde pri východe slnka spievajú vtáci. Cez deň je zaliata slnečným jasom a pergola s viničom ponúka osviežujúci tieň. Letné večery tam spríjemňujú cvrčky a jasné hviezdy. V týchto priestoroch realizujeme nielen ochutnávku bio vín, ale aj semináre a workshopy rozvíjajúce kreativitu, tvorivé dielne pre šikovné ruky, relaxačné a vzdelávacie semináre v lone prírody. Je to aj obľúbené a netradičné miesto na rodinné oslavy. Vnútri je kapacita cca 12 miest na sedenie. Miestnosť je v zime vykurovaná krbovými kachľami.

Vonkajšie posedenie je potechou oka s výhľadom na potôčik a jazierko s priezračnou vodou, pasienky s koníkmi a panorámu vrchov Pohronského Inovca a Štiavnických vrchov.

Chcete prežiť víkend na magickom mieste, kde zastal čas? Chcete si vychutnať krásne ráno na terase pri voňavej káve, čarovný východ slnka alebo rannú prechádzku naprieč prebúdzajúcim sa lesom? Príďte do našej Chaty Horský ranč, kde žiarivé hviezdy nočnej oblohy nenarúša mestské osvetlenie. Tešíme sa na Vás!