Ubytovanie blízko Zemplínskej Šíravy!

Chata Fénix je situovaná v atraktívnej lokalite rekreačnej oblasti Zemplínska Šírava, priamo v rekreačnom stredisku Kaluža, ktoré je zároveň sídlom novopostaveného Thermalparku Šírava a vonkajšieho veľkoplošného kúpaliska. Thermalpark Šírava ponúka okrem termálnych vnútorných a vonkajších bazénov aj nové rozľahlé wellness centrum. Blízke okolie ubytovania poskytuje ubytovaným hosťom rôzne možnosti oddychu, turistiky a zábavy.

Chata Fénix prešla po skončení letnej turistickej sezóny 2015 veľkou rekonštrukciou. Uskutočnila sa kompletná výmena okien a dverí, úplná rekonštrukcia kúpeľní, výmena kuchynského kúta, rekonštrukcia fasády, zateplenie podkrovia, stavebná úprava a zväčšenie parkovacích plôch. Celý areál rekreačnej chaty sa oplotil a do záhrady boli umiestnené nové vonkajšie športovo – zábavné prvky: pingpongový stôl, basketbalový kôš a hojdačka pre deti. Na chate Fénix je taktiež zabezpečené WiFi pripojenie k internetu.

Chata Fénix má celkovú kapacitu 11 lôžok. Chata je rozdelená na 2 apartmány, umiestnené zvlášť na prízemí a poschodí, ktoré nie sú navzájom prepojené. Každý apartmán disponuje svojím samostatným vchodom. Apartmán na prízemí pozostáva z 2-lôžkovej spálne a útulnej obývacej miestnosti s dvomi prídavnými lôžkami. Nechýba tu ani kuchynská linka, vybavená chladničkou a rýchlovarnou kanvicou. Hosťom je tu k dispozícii rovnako kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou.

Druhý samostatný apartmán sa nachádza na poschodí chaty, ku ktorému patrí aj kuchynský kút s elektrickou dvojplatničkou, chladničkou a rýchlovarnou kanvicou. Vedľa kuchynskej časti je pre hostí pripravená príjemná obývacia miestnosť s televízorom so satelitom, s pohodlným posedením pri kozube a možnosťou využiť rozťahovaciu váľandu ako prístelku pre dve osoby. Apartmán disponuje aj vlastným balkónom, odkiaľ je nádherný výhľad na okolitú prírodu. Nechýba tu samozrejme ani kúpeľňa s toaletou. Súčasťou apartmánu sú zároveň dve útulné podkrovné spálne, dvojlôžková a trojlôžková izba.

Vo vonkajšej časti ubytovania majú hostia k dispozícii altánok s posedením, záhradným krbom pre grilovanie a vonkajším ohniskom. Pre uspokojenie športových chúťok návštevníkov slúži pingpongový stôl, basketbalový kôš a hojdačka pre deti. Upravená parkovacia plocha priamo pri chate veľmi dobre poslúži na pohodlné odparkovanie Vašich áut. Celý areál chaty je oplotený.

Príďte si k nám v lete oddýchnuť a užiť si skvelú dovolenku na Zemplínskej Šírave! Budete isto nadšení a radi sa k nám opäť vrátite.