Pohodlná chata pri lyžiarskom stredisku

Chata Dolinky OÚ sa nachádza v tesnej blízkosti Ski centra Dolinky pri obci Žiar, v okrese Liptovský Mikuláš. Atraktívne prostredie Západných Tatier a dokonalý pokoj robia z tejto chaty ideálne miesto na dovolenku.

Ak navštívite Žiarsku dolinu, určite si nájdete tú pravú voľnočasovú aktivitu pre Vás. Turisti si radi plánujú túru k Žiarskej chate, na vrch Baníkov alebo k Roháčskym plesám. V oblasti Liptova nájdete mnoho prírodných zaujímavostí, k najznámejším patria Demänovské jaskyne. Niečo z histórie sa dozviete v múzeu liptovskej dediny v Pribyline alebo na keltskom nálezisku Havránok. V letných mesiacoch si zaplávate v Liptovskej Mare či na kúpalisku v Liptovskom Jáne, aquapark Tatralandia Vám ponúka atrakcie a wellness celoročne. Zábavu na snehu si v zime užijete na svahoch lyžiarskych stredísk Žiar – Dolinky, Jakubovany – Studená dolina, Račkova dolina.

Počas celého roka sa môžete ubytovať v chate pre 8 osôb. V prízemí chaty nájdete priestrannú spoločenskú miestnosť s krbom, sedacou súpravou, jedálenským sedením a televízorom. K dispozícii je i CD prehrávač s rádiom, šípky a spoločenské hry. V kuchyni si pripravíte, na čo máte chuť, poslúži Vám tu plynový i elektrický sporák s rúrou, mikrovlnná rúra, chladnička s mrazničkou a rýchlovarná kanvica. Tri spálne sú umiestnené v podkroví, nájdete tu jednu dvojlôžkovú spálňu a dve trojlôžkové. Všetky lôžka sú samostatné, je možné ich spojiť alebo rozdeliť podľa potreby. Detskú postieľku poskytujeme na požiadanie. Samozrejmosťou je v chate kúpeľňa so sprchovacím kútom a samostatná toaleta.

Súčasťou chaty je i veranda, pred chatou je umiestnená terasa s posedením, využiť môžete aj kotlík a gril. Pre deti máme hojdačku na záhrade a hračky v chate. Na pozemku si tiež zahráte badminton alebo loptové hry. Veranda chaty je tiež priestorom pre odkladanie lyží. Parkovanie pre 5 áut je možné v okolí chaty.