Chata na samote v lese

Chatu Dolinky Liptov nájdete na samote v lese neďaleko dediny Žiar na Liptove, v Západných Tatrách. Celoročne ponúkame ubytovanie v chate s kapacitou pre 13 hostí. Pohodlne sa tu budú cítiť rodiny s deťmi alebo menšie skupinky turistov či lyžiarov.

Prízemie chaty je tvorené spoločenskou miestnosťou a kuchyňou. V spoločenskej miestnosti s krbom sa usadíte na gauči alebo pri jedálenskom stole, nechýba tu televízor, CD prehrávač a spoločenské hry. V kompletne vybavenej kuchyni využijete elektrický sporák s rúrou, mikrovlnku, rýchlovarnú kanvicu i chladničku s mrazničkou. Na poschodí nájdete päť spální, tri 2-lôžkové, jednu 3-lôžkovú a jednu 4-lôžkovú, všetky spálne sú vybavené jednotlivými lôžkami, ktoré sú niekde spojené do dvojlôžka. Komfort chate dodávajú dve kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou.

Ku chate náleží krytá terasa s posedením, grilom a kotlíkom. Na pozemku nájdete i hojdačku pre deti a ohnisko s lavičkami. Môžete si tu zahrať badminton či loptové hry. Cyklisti a lyžiari ocenia vyhradenú miestnosť na odkladanie športového vybavenia. Parkovacie miesta nájdete priamo pri chate.

Žiarska dolina je vyhľadávaná počas celého roka, v lete turistami a v zime milovníkmi zábavy na snehu. Z obľúbených turistických cieľov spomenieme napríklad Žiarsku chatu, vrch Baníkov alebo Roháčske plesá. Liptov ponúka možnosti pre každého, ak Vás baví história, zájdite sa pozrieť do skanzenu v Pribyline alebo na Havránok, archeoskanzen na keltskom nálezisku. Ak zájdete do Demänovskej doliny, môžete navštíviť niektorú z troch jaskýň. Na kúpalisku v Liptovskom Jáne sa osviežite v lete a v Aquaparku Tatralandia si užijete atrakcie i wellness počas celého roka. V zimnej sezóne sa zaručene nebudete nudiť, čakajú na Vás napríklad ski areály Žiar – Dolinky, Jakubovany – Studená dolina, Račkova dolina.