Letná dovolenka v Štiavnických vrchoch

Máte radi Banskú Štiavnicu a Štiavnické vrchy? Chata Banička sa nachádza na okraji obce Štiavnické Bane. Je to ideálne ubytovanie, ak chcete spoznávať tento krásny región alebo si oddýchnuť.

Chata Banička je dvojposchodový domček s maximálnou kapacitou 7 osôb. Prenajíma sa ako celok jednej skupine ľudí, a to iba v letnej sezóne (od mája do októbra). Vykurovanie chaty je zabezpečené cez krb – piecku.

Na prízemí je umiestnená obývacia miestnosť (s krbom a posedením), z ktorej sa prechádza do podkrovia. Jedáleň so stolom a stoličkami disponuje jedným samostatným lôžkom a rozkladacou pohovkou. Využijete ju teda ako ďalšiu spálňu. Priamo z nej vojdete do kuchyne vybavenej plynovým sporákom s elektrickou rúrou, chladničkou s mrazničkou a rýchlovarnou kanvicou. Hostia tu využijú kúpeľňu so sprchovým kútom a samostatnú toaletu. Na druhom poschodí nájdete dve spálne (jednu s manželskou posteľou a samostatným lôžkom, druhú s dvomi samostatnými lôžkami).

Chata Banička poskytuje krásny výhľad na okolie. Záhrada domu ponúka možnosť trávenia voľného času v altánku s posedením, opekaním špekáčikov na ohnisku či grilovaním chutných jedál. Oddýchnuť si môžete na záhradnej hojdačke. Pripravili sme pre Vás aj tri bezplatné parkovacie miesta pred objektom.

Okolie ponúka široké možnosti turistických a cyklistických chodníkov, ktorými sa dostanete k viacerým jazerám – tajchom (Evičkino alebo Vidšachtské jazero, Richňava, Klinger a pod.). Najbližší tajch je od nás vzdialený necelých 400 metrov. V letnom období sú jazerá zdrojom príjemného osvieženia alebo sa stávajú rajom pre rybárov. Okrem nádherného prostredia máte iba na skok do Banskej Štiavnice, ktorá je jednou z najvyhľadávanejších turistických destinácii na Slovensku. Odporúčame Vám urobiť si výlet na Starý, Nový zámok alebo do Banského múzea v Banskej Štiavnici. Za návštevu určite stojí aj Kaštieľ Svätý Anton. Najbližšie termálne kúpalisko nájdete v Sklených Tepliciach. V zimnom období si zalyžujete v Salamadra Ski Rezorte.

Ak túžite po dovolenke v tichom prostredí, pri lese, v obklopení krásnej prírody s čerstvým horským vzduchom a nie ste príliš nároční na ubytovanie, srdečne Vás pozývame do našej chaty. Už teraz sa na Vás tešíme.