Jedinečná lyžovačka Mýto - Tále - Chopok

Chata Albína sa nachádza v prekrásnom prostredí Nízkych Tatier, v malebnej horskej dedinke Mýto pod Ďumbierom ležiacej v Banskobystrickom kraji. Vynikajúca poloha chaty v pokojnej časti obce v kombinácii s moderným vybavením a bohatými možnosťami turistiky či cykloturistiky je ideálnou voľbou pre všetkých milovníkov prírody, relaxu aj aktívne strávenej dovolenky.

Počas Vášho pobytu tu môžete získať množstvo jedinečných zážitkov pri prechádzkach očarujúcou prírodou Nízkych Tatier (Ďumbier, Chopok, Demänovská dolina), splavovaní rieky Hron, jazdení na koni, kúpaní či pri hraní golfu na majstrovskom golfovom ihrisku Gray Bear Tále. Vyhľadávanou atrakciou turistov sa stala aj blízka Čiernohronská železnička, premávajúca počas letnej sezóny, Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline s 3 km dlhým náučným chodníkom, či očarujúca Bystrianska jaskyňa a Jaskyňa mŕtvych netopierov. Na neďalekom salaši Zbojská na Vás čakajú chutné tradičné špeciality ako oštiepky a halušky s bryndzou. Výborne oddýchnuť si môžete aj pri relaxe vo vodnom a saunovom svete Wellness hotela Bystrá a Hotela Partizán - Tále, či vzdialenejších vodných svetoch GINO Paradise Bešeňová a aquapark Tatralandia.

V zimnom období je toto miesto ideálne pre všetkých nadšencov skvelej lyžovačky či snowboardingu. Priamo v obci Mýto pod Ďumbierom sa nachádza Ski Centrum Mýto (vzdialené 1 km od ubytovania), avšak aj v okolitých lyžiarskych strediskách si istotne prídete na svoje. Zvoliť si budete môcť upravené zjazdovky lyžiarskeho strediska Tále, Chopok Sever a Juh (od roku 2013 s prepojenými zjazdovkami a platným jedným lyžiarskym lístkom pre obe strany Chopku), Krpáčovo, Čertovica alebo Bačova Roveň - Vyšná Boca.

Celoročne Vám ponúkame komfortné ubytovanie v Chate Albína s celkovou kapacitou 8 - 9 lôžok. Hosťom je na prízemí chaty k dispozícii útulná spoločenská miestnosť s krbom, televízorom so satelitným príjmom, CD/DVD prehrávačom, videom, rádiom, spoločenskými hrami a pohodlnou rohovou pohovkou. Táto miestnosť je zároveň prepojená s plne zariadenou kuchyňou, vybavenou keramickou varnou doskou s elektrickou rúrou, chladničkou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou a jedálenským posedením, kde si môžete pochutnávať na Vašich obľúbených domácich jedlách.

Príjemný oddych po skvele strávenom dni si pokojne doprajte v pripravených spálňach na poschodí objektu, v jednej 2-lôžkovej a dvoch 3-lôžkových izbách. Samozrejmosťou chaty sú taktiež dve spoločné kúpeľne s toaletami (jedna umiestnená na prízemí a druhá na poschodí).

Ak túžite po dovolenke s bohatými možnosťami aktívneho trávenia Vášho voľného času v kombinácii so zaručeným súkromím, pokojom a kvalitným ubytovaním, srdečne Vás k nám pozývame!