Chalupa s krbom, altánkom, lesom

Ceny od 15eur! Chalupy sú svkelé pre malé i veľké skupiny (sú variabilné a samostatné). Ak chcete maľovať, písať - ponúkame naše kreatívne workshopy a rovnako aj terapiu prácou (kosenie, rúbanie dreva a podobné aktivity) - napíšte nám.


Vílovo je novovznikajúce centrum, ktoré bude čoskoro plné dekorácii s vílami a elfmi. Nachádza sa na polceste medzi Partizánskym a Bánovcami nad Bebravou, 90 minút od Bratislavy, v malej obci Látkovce, ktorá patrí k Uhrovcu. Aktuálne vám ponúkame ubytovanie pre menšie aj väčšie skupiny, pre individuálnych klientov (od 2 do 22 osôb), firmy (teplákové akcie) a pre skupiny orientované na osobný rozvoj.

Okolie ponúka mnoho jedinečných, no menej známych pamätihodností, napríklad neďaleký Jankov vŕšok, kde uvidíte aj partizánske bunkre. V rámci krátkodobých výletov odporúčame výstup na Uhrovský hrad, návštevu pamätných domov Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci, Letohrádok Babylon, park a kaštieľ v Brodzanoch, kam chodili v minulosti do školy Puškinove deti. V Malých Bieliciach, ktoré sú takmer pri Partizánskom (13 km), môžete navštíviť a využiť služby malých kúpeľov alebo sa zastaviť v miestnej hvezdárni. Do 25 km od ubytovania sú Bojnice – mesto so ZOO, hradom, kúpaliskom aj kúpeľmi. Cestou na opačný smer je obľúbené kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice, možno vás okúzli nový wellness v prírode - kúpalisko Zelená žaba. Cestou do kúpeľov budete prechádzať povedľa žrebčína v Motešiciach, avšak záujemcom o jazdu na koni môžeme ponúknuť jazdu aj v bližšom okolí. Prechádzky, turistika a cykloturistika sú možné priamo od chalúp, no možno vám bude u nás tak príjemne, že sa prejdete maximálne na našu povestnú lúku zázrakov alebo do nášho priľahlého lesa.

Chalupy vo Vílove predstavujú dve samostatne susediace chalupy, ktoré sa prenajímajú samostatne aj spoločne, v závislosti do požiadaviek hostí. Obe chalupy sú absolútne samostatné a dokonca má každá z nich samostatný dvor. V prípade, že máte záujem o dve osoby a naše kapacity sú voľné, vieme vám ponúknuť aj túto možnosť.

Primárny zámer Vílova je podporovať kreativitu a talenty. Preto citlivo meníme štandardný koncept ubytovania a prizývame okrem individuálnych hostí a firiem aj lektorov, ktorí hľadajú miesto pre svojich klientov, kde môžu realizovať svoje kurzy. Naša organizácia realizuje vlastné kreatívne workshopy s výbornými lektormi z našej komunity - autorské workshopy (Ako vydať knihu, Stretnutia pre začínajúcich autorov, liečivé divadlo, maľovanie obrazov alebo aj maľovanie nábytku s farbami Annie Sloan, liečivé divadlo, cvičenie, tanec, zdieľania) a workshopy podporujúce kreativitu vašej osobnosti napríklad aj v podnikaní.

Chalupu Vílovo s max kapacitou 10 osôb, ktorej prízemie tvorí veľká kuchyňa s jedálňou (sporák s elektrickou trúbou), s posedením pri veľkom stole, sedačkou a s krbom. Súčasťou chalupy spoločenská miestnosť Golden room s kobercom - vhodná na semináre v sede i pohybe. Ubytovanie ponúkame v 2 spálňach, pričom v jednej sú dve pevné lôžka a jedna prístelka a v druhej tri spojené postele, ktoré obľubujú malé rodiny. V popise uvádzame tretiu posteľ ako prístelku, nakoľko ide o neštandardné, no príjemné spanie. Kúpeľňu tvorí toaleta a sprcha. Chalupa má vlastný dvor, veľmi príjemný altánok s posedením a záhradnou hojdačkou pre dospelých, ohnisko s posedením a priamo zo dvora sa vchádza do malého rozprávkového lesa, ďalej na lúku zázrakov a ak sa vám chce pokračovať, môžete sa prejsť vo veľkom lese, kde možno uvidíte aj srnky.

Chalupa č. 9 s celkovou kapacitou 12 osôb, dvoma samostatnými vchodmi cez zatvorenú terasu s posedením a krbom. Z jednej časti vojdete cez chodbu do kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou. Hneď povedľa je samostatná časť chalupy s priechodnou izbou, kde je piecka a rozložiteľná sedačka a prechod do spálne s manželskou posteľou a jedným samostatným lôžkom. Z terasy vedie druhá časť chalupy, tú tvorí kúpeľňa s vaňou, toaleta, kuchyňa s pieckou (samozrejme aj so sporákom, trúba tu však nie je), s posedením a špajzou. Z kuchyne sa vchádza do jednej trojlôžkovej izby a z chodby do priestrannej štvorlôžkovej izby. Na velikánskej krytej terase sú až dva krby, je to miestnosť, kde sa deje celý spoločenský život návštevníkov a vychádza sa z nej aj do priestranného zatrávneného dvora s velikánskou záhradnou lavicou pre dospelých, k vonkajšiemu posedeniu aj k ohnisku.

Parkovanie áut je priamo pri chalupách, dvory je možné uzavrieť bránou, a to každý samostatne.

Celý priestor prechádza neustálou premenou. Fotografie pravidelne aktualizujeme, aby ste videli výsledky našej snahy prepojiť príjemnú energiu interiéru s exteriérom. Ak máte chuť kreovať a prežiť jedinečnú dovolenku či pobyt, oslovte nás.


Preferujeme: Rodiny s deťmi, Starších ako 25 rokov
Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty, Partie mladých ľudí