Ubytovanie vhodné pre rodiny s deťmi.

Ponúkame Vám prežitie krásnych chvíľ s rodinou a priateľmi na štýlovej, útulnej a skvele vybavenej rozprávkovej chalúpke pri bystrom horskom potôčiku.

Ubytovanie poskytujeme v novopostavenej chalupe obsahujúcej dve identické obytné časti, každá so samostatným vchodom. Obidve časti majú po štyri izby pre 11 osôb (celková kapacita ubytovania je 22 osôb). V oboch sa nachádza plne vybavená kuchyňa a spoločenská miestnosť s krbom, televízorom a satelitom plus dve kúpeľne s WC. Je vhodná pre rodiny s deťmi, kde sa deti môžu vyšantiť na trampolíne, v pieskovisku. Rodičia si môžu opiecť dobrotky na ohníku a uvariť pravý kotlíkový guláš v priestrannom altánku s posedením.

Budú Vás obklopovať stráne zaliate slniečkom s vôňou lesa, hríbov, lesných plodov. Na stráňach sa pasú krotké ovečky a kozičky, ktoré nepohrdnú suchou kôrkou od detí. Čas Vám bude letieť pomaličky a vy môžete oddychovať v prostredí čarokrásnej prírody, ktorá sa Vám dostane pod kožu a zásobí Vás energiou, z ktorej budete čerpať ešte niekoľko mesiacov po pobyte u nás. Radi u nás privítame hostí, ktorí prídu načerpať nové sily berúc ohľad aj na ostatných rekreantov a susedov. CHATA NIE JE URČENÁ NA DIVOKÉ "CHATOVICE" A OSLAVY.

Možné aktivity:
Obec Vyšná Boca je malebná banícka obec, takmer výlučne pozostávajúca z drevených chalúpiek a chát. Keďže je málo obývaná cca 60 obyvateľov, uspokojí turistov, ktorí hľadajú kľud a pokoj v lone prírody a pritom môžu využívať výhody civilizácie (obchod, reštaurácie, parkovanie pred objektom aj v zime). Dominantou dediny je Evanjelický kostol . Priamo v dedine sa nachádza minerálny prameň Kyselka s lahodnou mierne sírnatou a železitou vodou. V blízkosti je štôlňa, ktorá Vás zavedie do hlbín zeme a odkryje svoje tajomstvá. V blízkosti našej chakúpky sa nachádza múzeum - Banícky dom s pôvodným zariadením. Cez víkendy miestny kováč pre Vás vykuje srdiečko, kľúčik, podkovu pre šťastie. V dedine je aj detské ihrisko s hojdačkami a športové ihrisko, kde sa dá zahrať futbal, volejbal, tenis . Okolité dolinky a lesy poskytujú ideálne podmienky pre cykloturistiku, hubárčenie, zber lesného ovocia.

Keďže obec leží v ochrannom pásme NAPANT-u, je výborným východiskom pre túry do Ďumbierskych a Kráľovohorských Tatier. Pre turistov odporúčame túry na Ďumbier, Lajštroch, Čertovicu a pre najmenším turistický chodník na Nižnú Bocu. V lete sa môžete ochladiť v jaskyniach: Bystrianska jaskyňa, Jaskyňa mŕtvych netopierov, Demäňovská ľadová jaskyňa, Demäňovská jaskyňa Slobody, Važecká jaskyňa. Okúpať v aquaparku Tatralandia, vo wellnesse Bystrá, na termálnom a prírodnom kúpalisku v Liptovskom Jáne.

V zime odporúčame lyžovačku v lyžiarskom stredisku Bačová Roveň, ktoré je od nás vzdialené len 300 m a je vybavené detským vlekom, tatrapomou a kotvou, ktorá Vás vyvezie až do výšky 1 350 m.n.m. Budete sa kochať krásnou panorámou Vysokých Tatier. Ďalšie zimné vyžitie je možné aj v blízkych lyžiarskych strediskách na Čertovici, v Mýte pod Ďumbierom, v Liptovskom Jáne, na Chopku-Juh, v Jasnej.


Preferujeme: Rodiny s deťmi, Starších ako 25 rokov
Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty, Partie mladých ľudí