Úžasná dovolenka v tradičnej chalúpke

Voľné termíny cez letné prázdniny


Chalupa u Barborky sa nachádza na okraji dedinky Betlanovce, v srdci Slovenského raja. Je vzdialená 2 km od turistického centra Podlesok, ktoré je východiskovým bodom turistických a cyklistických trás. Vďaka ideálnej polohe máte možnosť preskúmať najkrajšie Národné parky Slovenský raj a Vysoké Tatry, ktoré celoročne ponúkajú veľa možností prežiť nezabudnuteľné chvíle oddychu.

Chalúpka je zrekonštruovaná s cieľom zachovať typické prvky vidieckeho domu, aby ste sa u nás cítili ako na prázdninách u babičky a zároveň komfortne a pohodlne. Domček sa prenajíma celoročne ako celok a je vhodný pre 8 až 10 osôb.

Priamo z chodby sa dostanete do štýlovej kuchyne, ktorá slúži aj ako spoločenská miestnosť. Kompletne zariadená priestranná kuchyňa je vybavená vstavanou kuchynskou linkou s umývačkou riadu, jedálenským posedením s rohovou lavicou, televízorom so satelitným príjmom, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou a chladničkou s mrazničkou. Teplovzdušná elektrická rúra s keramickou varnou doskou sú súčasťou kachľovej pece, ktorá ponúka možnosť varenia aj vykurovania v zimných mesiacoch.

V prednej 4-lôžkovej izbe s dvomi prístelkami sa pohodlne vyspíte na manželskej posteli a dvoch samostatných posteliach, z ktorej každá má navyše vysúvacie lôžko pre dospelú osobu. V izbe sa nachádza aj funkčná kachľová pec, ktorá Vás zahreje počas chladných dní. V zadnej 4-lôžkovej izbe máte k dispozícii manželskú posteľ a pohodlnú poschodovú posteľ. Komfort Vám zaručí kúpeľňa s priestranným sprchovacím kútom a toaletou a navyše ďalšia samostatná toaleta. V prípade potreby Vám pripravíme vysokú detskú stoličku a postieľku. V celom objekte je zabezpečené aj plynové vykurovanie a bezplatné internetové WiFi pripojenie.

V nádhernej, veľkej záhrade si dosýta užijete zaslúžený oddych s blízkymi na terase s vonkajším posedením. Pod staručkou jabloňou, na brehu rieky Hornád si užijete dokonalý relax. Máte možnosť grilovať, opekať špekáčiky s deťmi alebo si uvariť chutný kotlíkový guláš. Z lavičky pod stromom je pekný výhľad na okolité lesy Slovenského raja. Detičky sa potešia detskému kútiku s hračkami, pieskovisku a na záhrade si zahrajú futbal či bedminton. Bicykle a lyže Vám uschováme v stodole, v areáli ubytovania. Svoje autá si zaparkujete priamo pred chalupou.

V Slovenskom raji Vás očaria prekrásne vodopády a rokliny Suchá Belá, Veľký Sokol, Piecky, odvážnejším odporúčame Roklinu Kyseľ. Kláštorisko, ktoré dýcha históriou a Tomášovský výhľad určite nesmiete obísť na Vašich potulkách lesom. Turistické chodníky sú rôznej náročnosti, vhodné pre prechádzky s deťmi, ale i pre skúsených turistov. Oceníte aj možnosť zajazdiť si na koni na Ranči u Trapera. Ranč celoročne ponúka pre jazdcov aj začiatočníkov možnosť vychádzky na koňoch. Obec Betlanovce je vzdialená iba 13 km od Popradu, ktorý je vstupnou bránou Vysokých Tatier. Odporúčame vybrať sa na výlet do Starého Smokovca, na Hrebienok a Štrbské Pleso alebo si užiť prechádzku chodníkom v korunách stromov v Bachledovej doline. Túra na ktorúkoľvek vysokohorskú chatu vo Vás zanechá hlboký dojem.

Na Podlesku si zapožičiate bicykle a tak môžete spoznávať krásy prírody po mnohých cyklistických trasách Slovenského raja. Medzi adrenalínové atrakcie patrí aj splavovanie Hornádu od Prielomu Hornádu po Čingov. Milovníci histórie sa budú prechádzať pod starobylými hradbami Levoče, spoznávať historické skvosty Kežmarku a každého návštevníka uchváti výhľad na Spiš z hradieb Spišského hradu. Za návštevu stojí aj zoologická záhrada a krásne centrum mesta v blízkej Spišskej Novej Vsi. Z obce je autobusové spojenie smer Poprad a Spišská Nová Ves, zastávka je iba 20 m od ubytovania.

V blízkom okolí v horúcich letných dňoch určite navštívte aquapark Aquacity Poprad, Termalpark Vrbov, Aqua Spa Gánovce alebo Biokúpalisko v Levočskej doline. Autom sa za necelú hodinku odveziete aj do Dobšinskej ľadovej jaskyne a môžete si urobiť výlet na Dedinky k Palcmanskej Maši, kde je počas letných dní možnosť kúpania a člnkovania.

Ani v zimných mesiacoch sa u nás nebudete nudiť, príďte si zrelaxovať telo i dušu do tepla našej útulnej chalupy a vychutnáte si prechádzky zasneženým rajom. Možnosť lyžovania je na mnohých zjazdovkách v Slovenskom raji, ale aj vo Vysokých Tatrách. Odporúčame Ski centrum Kubašok, Ski centre Levoča, Vernár-Studničky, Ski Mlynky - Dedinky, Ski Gugel Mlynky, Ski Telgárt, Ski Relax center Plejsy, Čingov – Ďurkovec. Ak obľubujete bežecké lyžovanie, k dispozícii je pre Vás Areál bežeckého lyžovania Dobšinská ľadová jaskyňa a Areál Mlynky - Biele Vody.

Veríme, že sa u nás budete cítiť príjemne a domov si odnesiete veľa nezabudnuteľných zážitkov. Tešíme sa na Vás v Chalupe u Barborky.


Preferujeme: Rodiny s deťmi
Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty