Spojte poznávanie a zábavu s oddychom

Volám sa Chalupa DIVÍN a stojím pri vodnej nádrži Ružiná, v kľudnej a tichej časti obce Divín v okrese Lučenec. Nie som tu náhodou. Určite tušíte, prečo som vyrástla práve tu, v oblasti bohatej na krásnu prírodu plnú hríbov, lesných plodov, studničiek a miest na oddych, prechádzku a cykloturistiku. Chcem totiž, aby všetci moji priatelia, známi i neznámi, čo ma navštívia, odhalili všetku tú nádheru, ktorú vytvorili vhodné klimatické podmienky a veľa slnečných dní. A práve tie predurčujú moje pôsobisko na relax a využitie vodnej nádrže na plávanie, člnkovanie, surfovanie a rybolov.

Nepatrím medzi najmladšie a o to ma viac teší, že aj moje staršie kamarátky – zrúcanina Hradu Divín, Divínsky kaštieľ či opevnený kostol prilákajú svojimi štíhlymi múrmi nejedného turistu. Tých kamarátov mám v okolí viac – Zámok v Haliči, Hrad Modrý kameň, Hrad vo Fiľakove, Hrad v Šomoške.

Ale teraz sa rozprávajme trošku o mne. Mojou veľkou radosťou je krásna záhrada, kde sa môžete poprechádzať, zahrať rekreačné športy, v kľude posedieť a večer pri ohníčku zaspievať. Aj svoje auto bezpečne zaparkovať. Pozemok je oplotený, čo je vhodné aj pre malé ratolesti.

No a konečne vitajte doma u mňa. Malými schodíkmi vstúpte do spoločenskej miestnosti. Ak ste hladoši, kuchyňa už čaká na vás. Samozrejme všetko potrebné od kuchynského riadu, cez sporák, kanvicu, mikrovlnku a chladničku je k dispozícii. Poobedňajšiu siestu či večerný spánok si užite v dvoch izbách v zložení 3 postele a 1 prístelka. K dispozícii je tu taktiež kúpeľňa so sprchou a toaletou.

A hlavne „ŽIJEME LEN RAZ“. Dajte si čas na príjemný oddych u mňa a v tomto krásnom kraji. Možností je tu veľmi veľa.

Už teraz sa na vás teším. Vaša Chalupa DIVÍN.