Loading

Ubytovanie v Bratislave

(26 objektov + 8 objektov v okolí 25 km)

Pútnický dom v Marianke

Bratislava - Záhorská Bystrica, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Cenovo výhodné ubytovanie v Bratislave!

Penzión pri kaštieli

Bratislava - Rusovce, v obci / v meste, v centre mesta
Vidiek v hlavnom meste, raňajky v cene!

Ubytovňa

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste, v centre mesta
Lacné ubytovanie v Bratislave

Penzión Relax

Bratislava - Podunajské Biskupice, v obci / v meste
U nás ako doma :)

APARTMÁN***BRATISLAVA

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste, v centre mesta
BRATISLAVA v pohodlí apartmánu!

APARTMÁNY - VILLA IVICA

Bratislava - Záhorská Bystrica, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
15% ZĽAVA (január - február 2019)

PRO.RESTAV - PLUS

Bratislava - Podunajské Biskupice, na okraji obce / mesta
Cenovo výhodné ubytovanie v Bratislave!

Hotel ANTARES

Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
Luxusné! Sauna, vírivka, blízko centra!

Penzión Hviezda

Bratislava - Podunajské Biskupice, v obci / v meste, pri letisku
Cenovo dostupné ubytovanie v Bratislave

Ubytovňa Alex

Bratislava - Vajnory, v obci / v meste
Lacné a kvalitné ubytovanie v Bratislave
1 - 34 / 34

Bratislava

Radi spoznávate európske hlavné mestá, navštívili ste Rím, Paríž, či Prahu? Určite by ste však mali upriamiť svoju pozornosť aj na to, čo máme doma. Bratislava s mnohými zaujímavosťami priťahuje tisícky zahraničných turistov. Pridajte sa k nim a spoznajte krásy nášho hlavného mesta.

Bratislava je výnimočná už svojou polohou. Je jediným hlavným mestom susediacim s dvoma štátmi. S Maďarskom a s Rakúskom. Ani ich hlavné mestá, Viedeň a Budapešť nie sú od nej veľmi vzdialené. Mesto má skutočne veľmi bohatú históriu. Dlhé roky bola hlavným mestom Uhorska, neskôr miestom korunovácie uhorských kráľov. Vďaka svojej výhodnej polohe na Dunaji bola viacnárodným mestom. Veľkú časť obyvateľstva v minulosti tvorili Nemci a Maďari.

Čo však v Bratislave navštíviť skôr? Otázka na ktorú nie je jednoznačná odpoveď. Množstvo kultúrnych pamiatok, či iných zaujímavostí je skutočne obrovské. Povinnosťou je rozhodne návšteva Starého mesta. Prechádzky historickými uličkami s mnohými kaviarničkami majú nezameniteľnú atmosféru. Význačnou pre túto časť mesta je veľká koncentrácia palácov. Najznámejšími sú PrimaciálnyGrasalkovičov palác, v ktorom sídli prezident Slovenskej republiky. Jednou z najvyhľadávanejších pamiatok je gotický Dóm svätého Martina. Svojou architektúrou a pestrofarebnými vitrážami očarí každého návštevníka. Dominantou Starého mesta je aj stará budova Slovenského národného divadla. Jeho nová budova sa v meste nachádza taktiež. Vyhľadávanou je aj Michalská brána s vežou, ktorá je jedinou zachovanou zo štyroch mestských brán. Môžete tak sami vidieť, ako sa oproti minulosti Bratislava rozrástla. Jednou z najstarších bratislavských budov je Stará radnicaDnes si v jej priestoroch vďaka Mestskému múzeu môžete urobiť výlet do minulosti. Dominantou mesta je ale jednoznačne Slavín a predovšetkým Bratislavský hrad. Ten si prešiel komplikovanou históriou, o nej sa viac dozviete v Slovenskom národnom múzeu, ktoré tu sídli.

Bratislava za srdce chytí predovšetkým milovníkov kultúry. Množstvo divadiel s najrôznejším repertoárom žánrov, či múzeá. Z nich okrem spomenutých vyberieme Múzeum dopravy, hodín, moderného umenia, či vinárstva. Na svoje si príde skutočne každý. Obdivovatelia obrazov zas navštívia Slovenskú národnú galériu, či mnohé ďalšie. Bratislava praje aj hudobným fanušíkom. Od klasickej hudby, opernej hudby, jazzu, až po rôzne hudobné festivaly či vystúpenia svetoznámych spevákov a kapiel tu nájdete všetko. Po dni plnom spoznávania Bratislavy si večer môžete príjemne oddýchnuť pri sledovaní dobrého filmu. Je na Vás, či dáte prednosť jednému z multikín, alebo uprednostníte nostalgickú atmosféru niektorého z menších, ktoré sú roztrúsené po Bratislave.

Ak nemáte dosť, na výber máte mnoho ďalších zaujímavostí. Budova Academie Istropolitana, hrad Devín, mnoho kostolov, či mostov. Na Novom moste si môžete dopriať výlet do reštaurácie vo výške 85 metrov a kochať sa odtiaľto prekrásnym panoramatickým výhľadom na slovenskú metropolu. Na nákupy sa vyberiete do jedného z mnohých nákupných centier. Potom je veľmi príjemnou prechádza po dunajskom nábreží ktoré je nádherne upravené. Obdivovať môžete modernú architektúru a lode plaviace sa po Dunaji. Prípadne si na nich aj sami doprajete vyhliadkovú plavbu. Prehliadku centrom môžete absolvovať buď pešo, na turistickom vláčiku, či čoraz populárnejšom prostriedku na spoznávanie miest, zvanom segway. Na prvý pohľad proti zákonom fyziky, no zaručene vzbudzujúc pozornosť sa na ňom budete môcť preháňať uličkami tohto čarovného mesta. Na Bratislave je zaujímavá aj blízkosť prírody. Na neďalekých svahoch Malých Karpát máte bohaté možnosti na turistiku. Vyberiete sa na Železnú studienku, prípadne Kolibu. Po dobrom obede sa môžete túlať cestičkami Horského parku, či Sadu Janka Kráľa. Mesto praje aj čulému nočnému životu. Bary, kluby a diskotéky čakajú na to, ako to v nich poriadne roztočíte.

Ponuka ubytovania je azda najširšou na Slovensku. Od najmodernejších luxusných hotelov, až po lacné ubytovanie nájdete všetko. Veľké hotely s komplexnými službami, bazénmi, wellness centrami a posilňovňami. Príjemné penzióny s dobrou domáckou kuchyňou. Takmer nekonečné možnosti ubytovania na privátoch alebo v súkromí. V okrajových častiach mesta nie je problém si prenajať peknú drevenú chatku, či chalúpku a stále byť v tesne blízkosti mestského ruchu.

Bratislava stále ostáva mnohými nepoznaná. Ponúka však oveľa viac, ako ktorékoľvek iné slovenské mesto. Množstvo športových aktivít je samozrejmosťou, no jedinečná atmosféra jedného z kedysi najvýznamnejších miest Európy je neopakovateľná. Genius moci tohto mesta na Vás dýchne v každom z jeho mnohých zákutí. Je na Vás, či sa mu podvolíte.

Názory a odporúčania

Kristína Slámová (manažér) (ubytovateľ) 15.1.2019
Marianka je najstaršie pútnické miesto na Slovensku a prvé mariánske pútnické miesto v celom Uhorsku. Hoci dnes je veľa takých, ktorí nevedia o jej sláve, kedysi bola prinajmenšom rovnako slávna, ako rakúsky Mariazell alebo poľská Częstochowá. Prežila časy prvých zázrakov. Prestála aj chvíle, kedy sa krajinou preháňali Turci na koňoch a smrť bola rovnako blízko ako ráno. Hostila najslávnejších panovníkov a nedohľadné rady pútnikov. Dávala im silu, nádej aj rozhrešenie. Komunisti sa snažili vygumovať ju z mapy, ale duch miesta pretrval. Tak ako po stáročia – je tu pre všetkých, ktorí hľadajú, aj tých, čo už našli.
Libor (skupina - návštevník) 3.10.2017
V blízkosti MHD do centra a ostatních částí Bratislavy, dále v blízkosti relaxační - odpočinkový park. Velmi dobrá dopravní dostupnost. Nádherná část historické části města.
Ivan (skupina - návštevník) 27.7.2017
Lokalita Vlčie Hrdlo s plnou socialnou vybavenostou ....
Oswald Pichta (mladý pár - návštevník) 14.6.2016
Vo Viedni som si objednal niečo v rovnakej cenovej relácii a bolo to úžasne,v Budapešti tiez to bolo na úrovni. Toto v BA - HNUS, takto ten komunizmus nedohodneme ani keby sme išli oproti nemu...
martin Žitniak (sólo hosť - návštevník) 9.5.2016
jednoznačne lokalita, história, festivaly (Majáles, noc múzeí, svetový beh atd atd + iné možnosti (parky, zjazdovka, lanovka a pod.). Každý sem hlavne chodí kvôli práci nie?
Tomáš Páterek (skupina - návštevník) 13.12.2015
nič
Peter Hyben (mladý pár - návštevník) 6.9.2015
nič moc