Ubytovanie v Radvani nad Dunajom

(2 objekty + 12 objektov v okolí 25 km)

Rekreačný dom Žitava

Radvaň nad Dunajom, na okraji obce / mesta, pri kúpalisku (K...
Príjemné ubytovanie blízko Patiniec

Chata Dunaj

Radvaň nad Dunajom, v rekreačnej oblasti, pri vode (KN 17,9 ...
Chata len 40 metrov od Dunaja

Vila Adria

Moča (Radvaň nad Dunajom 3,6 km vzdušne), na okraji obce / m...
Priamo pri Dunaji, krásne prostredie

Chata pri jazere

Virt (Radvaň nad Dunajom 3,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vode (KN 14,3 km vzdušne)
Len 50 metrov od jazera

Rekreačná chata Virt

Virt (Radvaň nad Dunajom 4,0 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode (KN 13,9 km vzdušne)
V tichom prostredí blízko jazera!

Penzión Bonaparte

Patince (Radvaň nad Dunajom 4,4 km vzdušne), v rekreačnej ob...
Polpenzia a vstup na kúpalisko už v cene

Emma Apartmán-Patince

Patince (Radvaň nad Dunajom 4,5 km vzdušne), v rekreačnej ob...
Ubytovanie v areáli termálneho kúpaliska

Penzión Dana

Patince (Radvaň nad Dunajom 4,6 km vzdušne), v rekreačnej ob...
Dieťa do 5 rokov bez lôžka zadarmo

Penzión Adriana Apartmány HAWAII

Patince (Radvaň nad Dunajom 4,6 km vzdušne), v rekreačnej ob...
Klimatizované izby a wifi zdarma

Villa Gracia Patince

Patince (Radvaň nad Dunajom 4,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska (KN 13,3 km vzdušne)
Last Minute! Akcia v termíne 19.-26.8.17

Apartmány MA.JA.MI a Penzión JARKA

Patince (Radvaň nad Dunajom 4,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska (KN 13,2 km vzdušne)
Priamo v areáli termálneho kúpaliska!

Hotel Panoráma

Komárno (Radvaň nad Dunajom 17,6 km vzdušne), v obci / v meste, v areáli kúpaliska (KN 0,5 km vzdušne)
Termálne kúpalisko hneď vedľa hotela

CITY CENTRE APARTMENTS

Komárno (Radvaň nad Dunajom 18,0 km vzdušne), v obci / v mes...
ROBOTNÍCI POZOR! MNOŽSTEVNÁ ZĽAVA MOŽNÁ!

Hausboat - Život je dobrý

Komárno (Radvaň nad Dunajom 18,2 km vzdušne), mimo obce / me...
Plávajúci dom na rieke Váh!
1 - 14 / 14

Radvaň nad Dunajom

Milujete vysoké teploty a rána, keď Vás zobudí nebesky modrá obloha? V tom prípade iste viete, že najviac slnka u nás si vychutnáte na juhu Slovenska. Práve tu Vás dnes chceme pozvať. Do dedinky Radvaň nad Dunajom, kde bude slnko Vaším každodenným spoločníkom.

Radvaň nad Dunajom nájdete kúsoček od známych Patiniec, ktoré sa preslávili prvotriednym termálnym kúpaliskom. Neviete presne, kde sa Patince nachádzajú? Možno Vám teda pomôže, keď uvedieme, že sú umiestnené len kúsok od Štúrova. Radvaň nad Dunajom sa po prvýkrát objavuje v historických listinách už v roku 1267. Dedinka sa spomínala už o čosi skôr, no vtedy išlo ešte len o malú rybársku osadu. Práve rybolov bol tradičným povolaním domácich. Tí sa neskôr stali aj známymi mlynármi, ktorých vyhľadávali susedia z celého okolia. Dnes ide o malú dedinku, ktorú vyhľadávajú predovšetkým turisti mieriaci do Štúrova či Patiniec.

Aj napriek rovinatému povrchu si tu prídu na svoje milovníci turistiky. Najzaujímavejšou lokalitou je tu chránený areál Dropie. Za svoj názov vďačí typickému miestnemu obyvateľovi, dropovi fúzatému. Ide o najväčšieho stepného vtáka žijúceho na Slovensku. Pokiaľ si predsa len nedokážete predstaviť dovolenku bez horskej túry, aj v tomto prípade máme pre Vás riešenie. Kúsok od mesta Štúrovo sa nachádza naše najjužnejšie položené pohorie, Burda. Je síce maličké, no z rovnomenného vrchu Burda je krásny výhľad do celého okolia. Všetky ostatné prírodné krásy Podunajskej nížiny si môžu vychutnať aj menej zdatní turisti.

Juh Slovenska si prešiel poriadne turbulentnou históriou. Vďaka tomu tu dnes nájdete veľké množstvo kultúrnych pamiatok, o ktorých ste možno ani len nevedeli. Napríklad pri dedinke Iža sa nachádza rímska pevnosť Kelemantia. Ide o pozostatky rímskej strážnej hranice známej aj ako Limes Romanus. Starobylú vojenskú pevnosť nájdete aj priamo v Komárne. Tá je jedna z najväčších pevností svojho druhu u nás vôbec. Veľmi vzácnou kultúrnou pamiatkou je taktiež Rotunda Dvanástich Apoštolov v dedinke Bíňa. Pri pohľade na ňu je takmer nepredstaviteľné, ako dlho stojí v pôvodnom a neporušenom stave. Postavená bola totiž už na začiatku 12. storočia. Z ostatných zaujímavostí spomenieme hlavne mnoho okolitých rančov, kde si na vlastnej koži budete môcť vyskúšať, aké je to zajazdiť si na koni.

Do Radvane nad Dunajom budú však mieriť v prvom rade kúpania chtiví turisti. A pre nich je tu hotová rajská záhrada. Len kúsoček od Radvane nad Dunajom ležia spomínané Patince, ktoré vyhľadávajú turisti doslova z celého Slovenska. V blízkom okolí dedinky nájdete aj ďalšie preslávené termálne kúpaliská. Prvé nájdete v Komárne a druhým je obľúbené termálne kúpalisko Vadaš v Štúrove, ktoré pozná takmer každý. Pri návšteve Štúrova to máte doslova len cez most a ste v Maďarsku. Na druhom brehu Dunaja leží Ostrihom, mestečko s jednou z najväčších kresťanských bazilík na svete vôbec.

Radvani nad Dunajom sa nachádza niekoľko privátovchát, ktoré si môžete kedykoľvek prenajať a mať počas svojej dovolenky maximálne súkromie. Budete sa cítiť skoro ako doma. Lacné ubytovanie nebudete hľadať dlho, domáci radi privítajú každého turistu. A zažijete tu letnú dovolenku takmer ako kdesi pri mori.