Ubytovanie v Prešove

(2 objekty + 8 objektov v okolí 25 km)
1 - 10 / 10

Prešov

Už ste navštívili Atény nad Torysou? S počtom obyvateľov takmer 92 tisíc sú tretím najväčším mestom na Slovensku. Toto mesto nájdete v Košickej kotline obklopené Slanskými vrchmi a Šarišskou vrchovinou. Sú postavené práve na križovatke významných bývalých obchodných ciest. Mestské výsady získali už v roku 1299, čím sa stali slobodným kráľovským mestom. Hovoríme o meste Prešov, ktoré dostalo toto pomenovanie v 19. storočí vďaka vysokej úrovni kultúry, vzdelanosti a školstva.

V súčasnosti ponúka mesto Prešov turistom, mnohé nezabudnuteľné aktivity a zážitky. Už samotné historické jadro mesta je národnou kultúrnou pamiatkou. Máte možnosť postaviť sa priamo v centre na 49. rovnobežku, ktorá prechádza jediným slovenským mestom.

V letnej sezóne za návštevu stoja stavby ako sú Hvezdáreň a planetárium či deväť krásnych fontán a fontániek. Najznámejšou z nich je určite najväčšia prešovská Spievajúca fontána, ktorej svetelné efekty sprevádza krásna hudba. Návštevníkov obľubujúcich pešiu turistiku uspokojí množstvo turistických trás v okolí Prešova. Môžu navštíviť Šarišský hrad, vzdialený 5 km od Prešova či umelo vytvorenú nádrž Sigord, ktorá je nielen obľúbeným návštevným miestom s možnosťou kúpania, člnkovania či vodných športov, ale je aj rajom pre rybárov. Kto sa v lete nezaobíde bez rôznych festivalov, divadelných a hudobných predstavení, či prehliadok, má možnosť zúčastniť sa okrem iného niekoľkých hudobných festivalov, festivalu remesiel alebo medzinárodnej súťažnej prehliadke vín.

V zime a chladnom počasí majú milovníci pamätihodností možnosť navštíviť nespočetné množstvo kostolov a katedrál. Fanúšikovia činohry, opery či muzikálov majú príležitosť nielen v lete ale aj v neprajnom počasí vidieť niekoľko divadiel, múzeí, či galérií. Spomenieme jedno z najlepších divadiel na Slovensku - Divadlo Jonáša Záborského. Vyznávači zimných športov lyžovania, snowbordingu či sánkovania majú možnosť vyskúšať niektoré z  lyžiarskych stredísk v blízkom okolí Prešova ako je Jahodná, Dubovica alebo Kavečany.

Unaveným návštevníkom sa o oddych postará nespočetné množstvo prvotriednych hotelov, penziónov, apartmánov či menej luxusných ubytovní ale aj privátov, umiestnených v blízkom či širšom centre Prešova. Množstvo výborných reštaurácií dáva šancu ochutnať nielen typickú šarišskú kuchyňu, ale aj novinky zo svetovej kuchyne. Tak teda priatelia, neseďte doma a dovidenia na dovolenke v slovenských Aténach.