Ubytovanie na Poľane

(17 objektov)
1 - 17 / 17

Poľana

Táto podhorská krajina očarí návštevníka krásnymi lesmi, množstvom prírodných minerálnych prameňov a potokov. Príťažlivý skalnatý terén, pozostatky sopečnej činnosti, agroturistika, cyklotrasy a nádherné výhľady krajinou - to je to, čo táto oblasť Slovenska ponúka návštevníkom a dovolenkárom.

Región Podpoľanie sa rozprestiera na strednom Slovensku. Tvoria ho okresy Zvolen, Detva a Krupina a dominantou regiónu je pohorie Poľana. Tento stratovulkán patrí medzi najvyššie vyhasnuté sopky v celej Európe. Územie Poľany je zaradené aj do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, do skupiny biosférických rezervácií.

V chránenej krajinnej oblasti sa nachádza aj mimoriadne zaujímavá národná prírodná pamiatka - Harmanecká jaskyňa. Táto jaskyňa so svojím mimoriadne rozsiahlym podzemných systémom, bola sprístupnená už v roku 1950. Je jednou z najvyhľadávanejších jaskýň a navštevujú ju turisti z celého Slovenska. Okrem toho sa zaraďuje aj k lokalitám s najväčším výskytom netopierov. Nástenné vodopády a sintrové jazierka Vám vyrazia dych a ostanú celoživotnou spomienkou.

Poľana patrí k oblastiam známym ľudovými tancami, zvykmi a obyčajami.Tradícia folklóru v Podpoľaní je rozvinutá v mnohých smeroch. Výroba ľudových remeselníkov aj folklórne súbory, toto všetko ožíva každoročne na Folklórnych slávnostiach, ktoré sa konajú v Detve.

Jednou z turisticky najnavštevovanejších atrakcií oblasti je Vodopád Bystré. Preteká na južných svahoch Poľany, severne od mesta Hriňová a meria až 23 m. Dá sa k nemu pohodlne dostať z asfaltovej cesty, odkiaľ je to už len necelú polhodinku, čiže výlet k vodopádu zvládnu všetci, aj menej zdatní turisti a deti.

Zážitok na pohľadanie je návšteva Čiernohronskej železnice v Čiernom Balogu. Počas letnej turistickej sezóny premávajú motorové a parné lokomotívy denne. Časť z nich, upravená na vyhliadkové vagóny, ponúka neskutočný zážitok z cesty a poskytuje výhľad na všetky podpolianske prírodné krásy.

Poľana je obľúbeným miestom pre turistov aj v zime. Viacero blízkych lyžiarskych stredísk je vhodných pre lyžiarov, snowboardistov či bežkárov. Jedno z tých známejších je Ski Čierny Balog. Je to veľmi obľúbená a vyhľadávaná lokalita pre lyžiarov začiatočníkov,  kde je samozrejmosťou lyžiarska škola a detský vlek, ale aj pre skúsených lyžiarov, nakoľko disponuje zjazdovkami schválenými medzinárodnými organizáciami pre závod v slalome. Ďalším strediskom sú Veporské vrchy - Poľana nachádzajúce sa v malebnom prostredí Slovenského rudohoria. Vyznačuje sa okrem iného aj udržiavanými bežeckými traťami pre milovníkov bežeckého lyžovania.

Dovolenku na Poľane si môže vychutnať každý v štýle, ktorý mu najviac vyhovuje. Ubytovanie pre turistov v blízkosti mnohých turistických magistrál, pre lyžiarov hotely a chaty priamo pri svahu či v ich tesnej blízkosti. Od mesta si oddýchnete vo viacerých perfektne vybavených chatách pre celé rodiny či partie kamarátov.

Región Poľana nie je vychyteným medzinárodným letoviskom, je charakteristický skôr malými usadlosťami a rodinne pôsobiacimi strediskami, ale o to viac si tu vychutnáte zaslúžený oddych a relax. Spoločníkmi na potulkách Poľanou Vám budú nádherné vyrezávané kríže z dreva, ktoré spestrujú celú oblasť a dodávajú ešte väčšiu príťažlivosť tomuto svojráznemu kraju.