Ubytovanie v Ivanke pri Dunaji

(1 objekt + 57 objektov v okolí 25 km)
1 - 58 / 58

Ivanka pri Dunaji

Nekonečné roviny a naozajstné teplo. K tomu množstvo bazénov, kúpalísk či prírodných vodných plôch na schladenie. Ak si myslíte, že popisujeme Maďarsko a jeho svetoznáme roviny plné termálnych prameňov, mýlite sa. Aj na juhu Slovenska zažijete úžasnú dovolenku.

Ivanka pri Dunaji leží len niekoľko kilometrov od Bratislavy a práve preto bola vždy sídlom tých najmajetnejších a najušľachtilejších pánov. Mali tu letné sídla a kaštiele, na ich pozemkoch pracovali poddaní. Dnes ide o obľúbenú obec na rekreáciu predovšetkým pre obyvateľov Bratislavy.

Ešte stále má Ivanka pri Dunaji svoje čaro. Kostol sv. Jána Krstiteľa, či prekrásny kaštieľ sú najzachovalejšími stavbami. Za dedinou nájdete aj pamätník generála M. R. Štefánika. Ide o miesto, kam dopadlo jeho lietadlo v ktorom tragicky zahynul.

Okolie tejto obce ponúka množstvo aktivít. Milovníci hôr sa vydajú do blízkych Malých Karpát. Túlavé topánky Vás zavedú nenáročným chodníkom na Biely kríž, Kobylu či Kamzík, odkiaľ budete mať prekrásny výhľad na celú Bratislavu. Najzaujímavejšími v okolí sú však mnohé kúpaliská a prírodné vodné plochy. Vajnorské jazerá, Zlaté piesky či štrkovisko Kuchajda vyhovie všetkým. Člnkovanie, vodné bicykle či len bezstarostné plávanie si užijete do sýtosti. To je stále len zlomok všetkých možností. Kúpalisko Rača, Delfín, Krasňany či aquapark v Senci ponúkajú takmer nekonečné možnosti vodných radovánok. Ak je voda pre Vás druhým domovom, neváhajte a v Ivanke pri Dunaji si prídete na svoje.

Môžete si vybrať aj inú formu aktívneho odpočinku. Napríklad jazdu na koni. V neďalekom ranči v Rači si vychutnáte jazdu na koni a pocit ako na divokom západe. V prípade, že radi obdivujete staré hrady, je tu pre Vás Pajštún, Devín či zachovalý hrad Červený kameň. Ivanka pri Dunaji je len na skok od nášho hlavného mesta, ponúkajúceho mnohé krásy. Nájdete tu zachovalé Staré mesto, úzke a romantické uličky, pohľad z Bratislavského hradu je nezabudnuteľný. Nemali by ste vynechať ani návštevu Slavína, obzrieť si prezidentský palác či navštíviť krásnu ZOO s mnohými zvieratami, ktoré potešia aj najmenších.

Napriek tomu, že je Ivanka pri Dunaji na juhu Slovenska, nebudete sa tu nudiť ani v zime. Nekonečné pláne sú ako stvorené pre bežcov na lyžiach, blízke Malé Karpaty poskytnú najrôznejšie možnosti zimnej turistiky. Zalyžovať si môžete na Zochovej chate, kde si na svoje prídu skôr tí menej nároční.

Ivanka pri Dunaji Vám poskytne útulné a cenovo dostupné ubytovanie. Ak sa vydáte spoznávať krásy Bratislavy, ide o ideálne miesto ktoré je neďaleko a ešte k tomu aj ušetríte. Nájdete tu skutočne lacné turistické ubytovne vhodné pre menej náročných, no aj štýlové a pohodlné penzióny. Osvedčenou klasikou sú privátyubytovanie na súkromí.

Ivanka pri Dunaji je vhodným východiskovým bodom k mnohým krásnym miestam Podunajskej nížiny. Naše hlavné mesto, malé, no krásne hory a množstvo kúpalísk. To je niečo, čo pritiahne mnohých a pevne veríme, že aj Vás.