Ubytovanie v Hrnčiarovciach nad Parnou

(1 objekt + 29 objektov v okolí 25 km)
1 - 30 / 30

Hrnčiarovce nad Parnou

Názov obce je spájaný s hrnčiarstvom, ktorému sa tu v stredoveku venovalo pôvodné obyvateľstvo. Hrnčiarovce nad Parnou ležia juhozápadne od mesta Trnava. Patria do povodia Parnej, tvoria ju dva toky a to potok Parná a umelo vybudovaný kanál. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1270, kde sa uvádza, že dedina patrila slobodnému kráľovskému mestu Trnava. Zaujímavosťou bolo zriadenie poštovej stanice v roku 1558, táto bola o dvesto rokov neskôr presťahovaná do Trnavy. Určite si návštevníci nesmú nechať ujsť prehliadku rímskokatolíckeho kostola sv.Martina, pochádzajúceho z roku 1215.

Do katastrálneho územia obce zasahujú dve chránené vtáčie územia Trnavské rybníky a Úľadská mokraď, ktorých účelom je ochrana a zachovanie biotopov druhov vtákov európskeho významu, sťahovavých druhov vtákov, podmienok na ich prežitie a rozmnožovanie. V obci je zriadená súkromná zoologická záhrada s levím parkom, ktorá je veľkou atrakciou pre turistov. Hrnčiarovce nad Parnou sú známe aj Ústavom na výkon trestu odňatia slobody s kapacitou 1185 odsúdených v I. nápravnovýchovnej skupine. Obec má viacero zaujímavostí z historického a prírodovedného hľadiska a preto by bolo na škodu nepozrieť si ich.

Návštevníci obce a okolia majú možnosť ubytovať sa priamo v obci alebo v blízkom okolí. Nájdete tu penzióny, priváty aj ubytovne. Ak chcete pokoj a relax odporúčame Vám chatky v blízkom okolí. Na svoje si určite prídu milovníci bowlingu, futbalu a hádzanej. Návštevníci obce si môžu športové vyžitie vyskúšať na dvoch novopostavených bowlingových dráhach a v športovej hale.