Ubytovanie v Chvojníckej Pahorkatine

(12 objektov)

Juhas dvor

Chropov, na samote, pri lese / na okraji lesa (SI 10,2 km v...
Chalupa na samote, dokonalý kľud a pokoj

Horská chata Rojana

Skalica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (S...
Štýlová chata so saunou.

Drevenička a chatky Cavaleria

Skalica, na samote, pri vode (SI 6,2 km vzdušne)
Jedinečná drevenica pre dobrodruhov!

Penzión Gazárka

Šaštín - Stráže, v rekreačnej oblasti, pri vode (SE 17,3 km ...
Štýlový penzión pri jazere!

Chata Gazárka

Šaštín - Stráže, v rekreačnej oblasti, v lese (SE 17,2 km vz...
Chata v lesnom prostredí pri jazere

Chalupa u Toma

Skalica, mimo obce / mesta (SI 4,2 km vzdušne)
Chalupa vo vinohradníckej oblasti + kaďa

Rekreačné zariadenie AMOR

Skalica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (SI 5,6 km vzdušne)
Súčasťou objektu je lanový park TARZÁNIA

Chata Emmy

Skalica, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska (SI 5,9 km...
Ubytovanie až pre 44 hostí!

Penzión u Tonky

Borský Svätý Jur, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraj...
Medzi Malackamy,Senicou,Kútmy

Chalupa Lipová so saunou a virivkou

Sobotište, na samote, pri lese / na okraji lesa (SE 11,4 km...
Na samote so saunou a vírivkou

Chata Emma

Skalica, v rekreačnej oblasti, pri vode (SI 6,3 km vzdušne)
Útulná chatka s krbom blízko priehrady

Ubytovanie Per Tutti

Moravský Svätý Ján, v obci / v meste (SE 28,5 km vzdušne)
Fitness, sauna, reštaurácia s terasou
1 - 12 / 12

Chvojnická pahorkatina

Chvojnická pahorkatina sa rozprestiera na západnom Slovensku, presnejšie na Záhorí. Zo severu ju čiastočne ohraničuje štátna hranica s Českou republikou. Tento región s teplou klímou je dobre známy svojimi vinohradmi a chutným vínkom. Patria sem obce okresov SkalicaSenica. Táto oblasť je bohatá na rôzne turistické a náučné chodníky. Množstvo turistických trás láka do regiónu aj rodiny s deťmi, nakoľko trasy sú poväčšine nenáročné.

Jedno z najkrajších miest oblasti je určite pôvodné slobodné kráľovské mesto Skalica. Okrem všetkým dobre známeho skalického trdelníka, poznajú toto mesto aj vďaka iným zaujímavostiam. V Skalici stojí za to navštíviť miestny Dom kultúry, ktorého jadro tvorí veľmi zaujímavý priestor secesnej divadelnej sály. Najstaršou pamiatkou v meste je románska Rotunda sv. Juraja, v ktorej sídli aj Záhorské múzeum.

Prostredie borovicových lesov a viatych pieskov je výborným základom pre budovanie golfových ihrísk. Nadšenci golfu môžu zavítať na ihriská do Skalice, či Senice. Golf Resort Skalica je 18 jamkové ihrisko so strednou náročnosťou. Má vybudovaných viacero prírodných prekážok či umelé vodné plochy, vďaka čomu je veľmi vyhľadávaným strediskom aj pre náročnejšiu golfovú klientelu.

Jednou zo zaujímavostí regiónu je aj Baťov kanál. Baťov kanál je akási vnútrozemská vodná cesta, ktorá sa ťahá až z českých Otrokovíc a končí v prístave v Skalici. Celá trasa kanála je okolo 55 km. Baťov kanál je využívaný návštevníkmi najmä na pokojnú turistickú plavbu. Loď je možné si zapožičať alebo sa nechať previezť jednou z mnohých výletných lodí. Ponúka sa aj možnosť plavby na kajutových lodiach, v ktorých je možné aj prenocovať.

Asi 30 km od Senice sa nachádza pomerne nové lyžiarske stredisko Ski Land Stará Myjava. Výborne vybavené stredisko, kde si môžete požičať lyže i snowboard, umelé zasnežovanie, osvetlenie svahov pre nočné lyžovanie a plno iných služieb, ktoré využijete pri návšteve toho areálu.

V letnej sezóne nemožno vynechať rekreačné stredisko Gazarka v meste Šaštín Stráže. Areál pozostáva z piatich jazier, ktoré vznikli ťažbou piesku. K dispozícií je aj ihrisko pre plážový volejbal či futbal, množstvo bufetov a stravovacích jednotiek. Ubytovať sa môžete v malých chatkách priamo na brehu jazera alebo v autokempingu.

Ďalšou možnosťou kam isť v lete je Kunovská priehrada, čo je vlastne rekreačná oblasť v prímestskej časti Senice. Priehrada je využívaná na kúpanie aj člnkovanie, v areáli je viacero možností na športovanie, k dispozícií je ihrisko a požičovňa športových potrieb.

Chvojnickej pahorkatine leží tiež známe kúpeľné mesto Smrdáky, kde sa nachádzajú jedny z najznámejších prírodných minerálnych kúpeľov. Kúpele ponúkajú kúpeľné i liečebné pobyty, možnosť využiť saunu, posilňovne a vírivku.

Dovolenku v regióne na Záhorí si môžete užiť v početných penziónoch a  privátoch rodinného typu v blízkostí vínnych pivníc či vinární. V rekreačných oblastiach sa ponúka aj možnosť stanovania v autokempingu.

Celá oblasť Záhoria aj jej jednotlivé časti, do ktorých patrí aj Chvojnická pahorkatina sú turisticky veľmi príťažlivé. Prírodné predispozície, ktoré vytvárajú v rekreačných oblastiach nádherné piesočné pláže, sú lákadlom pre návštevníkov z celého Slovenska.