V areáli lyžiar. strediska Skalka aréna!

Chata Skalka je situovaná v krásnom lesnom prostredí Kremnických vrchov, v bezprostrednej blízkosti jedného z 5-tich vlekov lyžiarskeho strediska Skalka arena, vo vzdialenosti 12 km od historického banského mesta Kremnica. Výborná poloha chaty tak poskytuje ideálne podmienky pre prežitie výbornej letnej ako aj zimnej dovolenky. V zimnej sezóne to budete mať k najbližšiemu vleku s bezprostredným napojením na ďalšie 4 vleky strediska len 5 metrov od chaty. Lyžiarske svahy sú dobre udržiavané a zasnežované, pričom vychutnávať si tu môžete aj večerné lyžovanie. Na svoje si tu prídu taktiež všetci milovníci bežkovania, ktorým je v okolí k dispozícii zhruba 60 km bežeckých tratí.

Chata je umiestnená rovnako v blízkosti Skalka relax centra (cca 350 metrov), kde si môžete počas celého Vášho pobytu vychutnávať relax vo vnútorných bazénoch a rôznych saunách. K dispozícii je Vám tu taktiež bowling, squash, fitness, telocvičňa, či vonkajšie ihriská na tenis, volejbal a basketbal. Spríjemniť Váš voľný čas si tu môžete okrem rôznych športov alebo relaxu vo wellness centre, taktiež podnikaním množstva turistických prechádzok a horských túr krásnou okolitou prírodou Veľkej Fatry. Ideálne podmienky sú tu vytvorené aj pre priaznivcov horskej cyklistiky, poľovníctva, hubárčenia a zberu lesných plodov (najmä čučoriedok). Venovať sa môžete aj rôznym výletom do blízkeho okolia chaty. Navštíviť sa určite oplatí historické centrum, mestský hrad alebo múzeum mincí v Kremnici, kúpele v Sklených Tepliciach, Planetárium M. Hella v Žiari nad Hronom, či neďaleké historické mestá Banskú Bystricu a Banskú Štiavnicu.

Chata Skalka disponuje celkovou kapacitou pre 12 až maximálne 14 osôb. Ubytovanie v nej je vhodné pre rodiny s deťmi a menšie skupiny priateľov a známych. Súčasťou chaty je spoločenská miestnosť s krbom, televízorom, rádiom a pohodlným posedením, ktorá je zároveň prepojená s kompletne vybavenou kuchyňou s možnosťou plnohodnotnej prípravy vlastných jedál. V podkrovnej časti objektu sú umiestnené tri spálne, 3-lôžková a 4-lôžková izba, ako aj väčšia 5-lôžková izba s možnosťou využitia ďalších dvoch prísteliek. Súčasťou chaty je rovnako pivničná časť s posedením a spoločenskými hrami (stolný futbal, šípky, biliard). Samozrejmosťou ubytovania sú dve kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou.

Pri chate nechýba vonkajšie posedenie s možnosťou opekania, grilovania a varenia kotlíkového gulášu. Vo vzdialenosti 200 metrov od ubytovania sú Vám k dispozícii služby reštaurácie. Pre záväznú rezerváciu chaty požadujeme vopred zaslanie 50%-tnej zálohy z ceny pobytu. Tešíme sa na Vás.